BizNews

Gastronomia serwuje czarną polewkę dla rządu

Protest gastronomii  Foto:

W ramach protestu przeciw zamknięciu restauracji przedstawiciele tej branży podadzą rządowi czarną polewkę. W Poznaniu protest odbędzie się pod Urzędem Wojewódzkim we wtorek w samo południe.

Stawiamy się aby okazać nasz sprzeciw dla obecnej sytuacji w jakiej znalazła się branża gastronomiczna przez nieprzemyślane decyzję Rządu, protestujemy pokojowo i wspólnie – wyjaśniają organizatorzy akcji ze Sztabu Kryzysowego Gastronomii Polskiej.


Pod Urzędem mają pojawić się kucharze w bluzach kucharskich, barmani w fartuchach, kelnerzy w zapaskach. Akcja ma mobilizować wszystkich pracowników gastronomii. Na ręce Premiera za pośrednictwem Wojewody zostanie przez każdego protestującego przekazana petycja.

Sztab Kryzysowy Gastronomii Polskiej domaga się m. in. merytorycznego planu wychodzenia z kryzysu rozpisanego na 6 miesięcy, zwolnienia pracodawców i pracowników z ZUS na 6 miesięcy, wprowadzenia jednolitej stawki VAT (8%) na wszystkie produkty i usługi w gastronomii. Protestujący bezwarunkowo domagają się także umorzenia 25% dotacji które firmy otrzymały z PFR.

Wśród żądań protestujących jest także zamrożenie tematu wymiany kas fiskalnych do końca 2021 roku, utworzenie Funduszu Wsparcia Gastronomii i zniesienie ograniczeń czasowych otwarcia wszystkich lokali.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz