K U L T U R A

Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore

6. Bluesowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Blue Note -  Foto: Paweł Rychter
6. Bluesowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Blue Note - Poznań 11.01.2019 r.

Koncert poświęcony jednemu z najbardziej cenionych i wszechstronnych gitarzystów wszech czasów – Gary’emu Moorowi odbędzie się w klubie Blue Note w najbliśzy czwartek 8 października.

Młody gitarzysta i kompozytor Jack Moore pasję do instrumentu odziedziczył po ojcu, z którym występował na koncertach i na festiwalach. Podczas jednego z nich poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też z zespołem Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack More związany jest z zespołem Cassie Taylor, jednocześnie realizując własne projekty muzyczne.

Na scenie obok Moore′a wystapi też Łukasz Gorczyca oraz Tomek Dominik, jeden z najbardziej wziętych perkusistów sesyjnych, grywający z Chazem de Paolo, Leonem Hendrixem, Renatą Przemyk, Homo Twistem, Pudelsami i Tiltem. Gitarę solową w tym projekcie będzie reprezentował Bogdan Topolski, pochodzący z Suwałk muzyk, kompozytor, producent i nauczyciel.

Łukasz Gorczyca, basista I kompozytor znany jest ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami, jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson, Keith Thompson, Rob Tognoni, Risto Toppola, Terry Man, Chuck Frazier, Kellie Rucker, Billy Hamilton, Chaz de Paolo, Alex Rossi, Grainne Duffy, Ian Sands Blues Band, Krissy Matthews, Dave Ellis Blues Band, Andy Egert, Janet Robin, Wojciech Korda, Leon Hendrix, Noel Coutts i innymi.

Z utworami legendy brytyjskiej muzyki Gary′ego Moore′a zmierzy się wokalista Szymon Pejski. Wiele osób pamięta go zapewne z programu Mam Talent, gdzie występował jako członek zespołu SteamLove.

Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore

Blue Note Poznań

czwartek, 8 października, godzina 20:00

Użyte w artykule zdjęcia: Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz