Stare Miasto

Będzie lepiej na skrzyżowaniu Garbary i Estkowskiego?

Skrzyżowanie Garbar i Estkowskiego  Foto: Rada Osieda Stare Miasto

Zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego – informuje Zarząd Dróg Miejskich. O bardziej przyjazne przejście dla pieszych od kilkunastu miesięcy walczyli staromiejscy radni.

To jedno z największych i najbardziej skomplikowanych skrzyżowań w mieście. Priorytetem dla sygnalizacji są pojazdy komunikacji zbiorowej. Jednak przebieg torowiska powoduje, że nie można zastosować rozwiązań podobnych do tych funkcjonujących na innych krzyżówkach w mieście.

Dlatego też zdecydowaliśmy się na zlikwidowanie możliwości zawracania samochodami na Małych Garbarach. Dzięki temu będzie piesi będą mieli częściej załączane zielone światło i będzie się ono dłużej paliło – informuje rzecznik ZDM.

Z myślą o dzieciach, które uczęszczają do szkoły przy ul. Garbary w najbliższych dniach zmieniony zostanie cykl świateł na ul. Estkowskiego (przy przejściu dla pieszych). Jednym z efektów będzie to, że piesi krócej będą przebywali na wysepce pomiędzy jezdniami.

Cieszy nas, że Zarząd Dróg Miejskich podjął działania oczekiwane nie tylko przez pieszych ale też innych użytkowników dróg, którzy wskazywali na długie oczekiwanie na światła i tak zwane martwe pola – mówi radny Tomasz Dworek. Tak jak wspólne przejście urzędników z radnymi i mieszkańcami przekonało ZDM do zmian, tak samo będziemy chcieli przetestować wprowadzone rozwiązania i poznać koszty – dodaje.

 

Użyte w artykule zdjęcia: Rada Osieda Stare Miasto

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz