Aglomeracja Sport

Formoza Challenge – ekstremalne biegi w Obornikach

formoza_oborniki-004  Foto: materiały prasowe

4 czerwca w Obornikach odbędzie się największa impreza cyklu Formoza Challenge – bieg sygnowany specjalsami z Jednostki Wojskowej Formoza. Na trasie liczącej 6 i 10 km organizatorzy przygotowali zróżnicowane poziomy trudności od podstawowego, po zaawansowany format Ultra. (bieg z plecakiem i atrapą karabinu) ale także wydarzenia dla najmłodszych .

Formoza Challenge w Obornikach to ponad 80 zróżnicowanych przeszkód od zagadek mentalnych, przez umiejętność celnego strzelania na równoważniach czy linach kończąc.

Zawodnicy już po raz dziewiąty opanują tor motocrossowy wraz z pobliskim lasem i zmierzą się z trasą pełną wyzwań. Co ważne, ideą biegu jest hasło: „Nigdy nie zostawiamy swoich”, co oznacza że wsparcie innych zawodników na trasie jest jak najbardziej wskazane.

Oborniki to najbardziej kultowa i największa z naszych imprez. To tu zaczął się cykl biegów sygnowanych logo JW Formoza – podkreśla Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatorów imprezy. – Sam Tor Motocrossowy wraz z przyległościami to teren trudny do pokonania, nie ułatwiamy zadania stawiając ponad 80 przeszkód i wytyczając trasę po najtrudniejszym dostępnym terenie. Im trudniej – tym większa zabawa dla startujących – dodaje.

Formoza Challenge jest jedną z dwóch największych imprez sportowych w naszym regionie, które przyciągają nie tylko mieszkańców, ale także gości z całego kraju – mówi Krzysztof Nowacki, sekretarz Gminy Oborniki. To właśnie obornicki bieg z cyklu jest zawsze największym i najliczniej odwiedzanym spośród wszystkich – podkreśla.

Formoza Challenge jest imprezą mającą dać endorfiny każdemu, nie tylko weteranom biegania, ale także osobom, które chcą spróbować biegu z przeszkodami po raz pierwszy. Każdą przeszkodę można wykupić przysiadami czy pompkami, nie ma przymusu pokonania wszystkiego – chodzi głównie o pomaganie sobie na trasie.

Organizatorzy przygotowali zarówno formaty lekkie (open), gdzie wystartować mogą osoby zaczynające przygodę z bieganiem, a także formaty trudniejsze (advanced), gdzie biegać należy z dociążonym plecakiem i atrapą karabinu. Zwieńczeniem całości jest format TEAM – gdzie można pobiec ze znajomymi, czy w drużynie firmowej. Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach w myśl hasła „Nigdy nie zostawiamy swoich!”.

Bieg ma już 9-letnią historię i jest rozgrywany poza Obornikami także w Kaliszu, Ustce i Gdyni oraz po raz pierwszy w tym roku – w Gliwicach. Wydarzenie będzie też okazją do zaprezentowania mieszkańcom Wielkopolski elitarnej morskiej jednostki, wymienianej przy akcjach wojsk specjalnych.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe ,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz