Aglomeracja BizNews

Flixbus ogranicza ilość połączeń

Flixbus  Foto: materiały prasowe

Ograniczenia nałożone z powodu pandemii spowodowały zmniejszenie zapotrzebowania ludzi na podróże między innymi autobusami dalekobieżnymi. Z Poznania nie dojedziemy już do Wrocławia czy Pragi.

W oświadczeniu firmy Flixbus czytamy:

W związku z kolejnymi restrykcjami, malejącym zapotrzebowaniem na podróże, a także troską o nasze wspólne dobro, podjęliśmy decyzję o tymczasowym zawieszeniu większości naszych połączeń. Tęsknimy za częstym podróżowaniem, ale teraz wszyscy musimy zrobić to, co w naszej mocy, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

W najbliższym czasie kursować będą tylko te połączenia, na które zapotrzebowanie jest najwyższe. Rekomendujemy podróże tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Jednocześnie przypominamy, że dostępne przejazdy realizowane są z zachowaniem rozszerzonych standardów bezpieczeństwa i higieny oraz z ograniczeniem liczby dostępnych miejsc do 50%.

Linie dostępne od 12.11.2020 r.

057: Szczecin – Berlin Tegel – Berlin ZOB

1251: Warszawa – Lublin – Biłgoraj – Przeworsk – Jarosław – Przemyśl – Medyka

1261A: Warszawa – Radom – Kielce – Kraków – Nowy Targ – Zakopane

N1261A: Warszawa – Radom – Kielce – Kraków – Zakopane

1369: Kraków – Sosnowiec – Katowice – Żory – Jastrzębie-Zdrój – Zebrzydowice – Cieszyn

N1229: Warszawa – Łomża – Augustów – Suwałki – Kowno – Siaulali – Jełgawa – Ryga – Parnawa – Tallinn

N1325: Białystok – Warszawa – Poznań – Berlin – Poczdam – Magdeburg – Brunszwik – Hanower – Osnabrück – Amsterdam – Haga – Rotterdam – Antwerpia – Gandawa – Lille

N1386: Gdańsk – Koszalin – Kołobrzeg – Szczecin – Greifswald – Rostock – Wismar – Lubeka – Hamburg – Brema – Delmenhorst – Oldenburg –Groningen – Amsterdam – Haga – Rotterdam

N3277: Odessa – Uman – Winnica – Chmielnicki – Tarnopol – Lwów – Kraków – Ołomuniec – Brno – Praga – Pilzno

W siatce połączeń pojawiły się też nowe linie

3241: Warszawa – Lublin – Lwów – Iwano-Frankiwsk – Kołomyja – Czerniowice

N3223: Szczecin – Gorzów Wielkopolski – Poznań – Łódź – Warszawa – Lublin – Łuck – Równe– Żytomierz – Kijów

Jeśli wybierasz się w podróż pamiętaj, aby stosować się do procedur bezpieczeństwa w trosce o zdrowie swoje i innych pasażerów.

Mamy nadzieję, że w najbliższych tygodniach sytuacja się poprawi, dzięki czemu jeszcze przed świętami będziemy mogli przywrócić znaczną część połączeń, a Wy będziecie mieli możliwość bezpiecznego dotarcia do domu i spędzenia tych ważnych chwil w gronie najbliższych. O ofercie świątecznej poinformujemy tak szybko, jak będzie to możliwe – dodaje przewoźnik.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz