K U L T U R A

Finał Letnich Brzmień już w ten weekend

Edison Festival 2022 - Vito Bambino Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Na zakończenie ogólnopolskiej trasy koncertowej, która w wakacje odwiedziła 13 polskich miast odbędzie się dwudniowy Finał Letnich Brzmień na Polanie Harcerza w Poznaniu.  Wystąpią Zalewski, Daria Zawiałow, RalphKaminski, Brodka, Vito Bambino i wielu innych

Między 10 a 11 września na poznańskiej Polanie Harcerza hucznie pożegnamy lato muzycznych emocji i ogólnopolski cykl Letnie Brzmienia. Na dwudniowym Finale Letnich Brzmień nad jeziorem Malta, usłyszeć będzie można poruszające dźwięki muzyki Zalewskiego, Darii Zawiałow, Ralpha Kaminskiego z My Best Band In The World, Brodki, Vito Bambino, Julii Wieniawy, Zalii, Ofelii, Arka Kłusowskiego i bryskiej. 

SOBOTA, 10.09

W sobotę Finał Letnich Brzmień rozpocznie koncert Arka Kłusowskiego – intrygującego kompozytora i wokalisty, którego najnowszy krążek „Lumpeks” spotkał się z bardzo dobrym odbiorem publiczności. Ofelia, której płyta „Osiem” ujrzała światło dzienne na początku września wystąpi również w sobotę. Ta ciekawa artystka z pewnością zaskoczy świeżym oryginalnym brzmieniem i scenicznym temperamentem. Scena Letnich Brzmień tego samego dnia należeć będzie również do wokalistki i aktorki Julii Wieniawy, która zaprezentuje utwory z debiutanckiej płyty „Omamy”. W sobotni wieczór publiczność rozgrzeje niezawodny Zalewski. Jego koncerty to wyjątkowo zaprojektowane doświadczenia, co artysta udowodnił wielokrotnie podczas trasy Letnich Brzmień. Na zakończenie pierwszego dnia Finału wystąpi też Daria Zawiałow, niezwykle elektryzująca osobowość, tegoroczna laureatka aż pięciu Fryderyków, w tym za Artystkę Roku.  

NIEDZIELA, 11.09

Niedzielny Finał Letnich Brzmień rozpocznie koncert bryskiej, młodej artystki, która szybko zdobywa serca nowych fanów. Drugiego dnia Finału wystąpi również Zalia, 21-letnia wokalistka i kompozytorka. Zafascynowana soulem i R’n’B twórczyni najwięcej inspiracji czerpie z życia dużych miast, ich społeczności i różnorodności. Brodkaznana z wielu muzycznych wcieleń to artystka nieustannie poszukująca. W tym roku, singlem „Sadza” powróciła do twórczości nagrywanej po polsku. W niedzielęna scenie zobaczymy też jednego z najpopularniejszych wokalistów, wchodzącego w liczne współprace Vito Bambino. Na zakończenie Finału na muzyczne widowisko zaprosi Ralph Kaminski, którego krążek „Bal u Rafała” miał premierę na początku września. W Poznaniu zagra w towarzystwie My Best Band In The World.  

ATRAKCJE I STREFA GASTRONOMICZNA  

Poza muzyczną ucztą na Finale Letnich Brzmień pojawią się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. W programie warsztaty z robienia wianków, na których każdy uczestnik z pomocą doświadczonych instruktorów będzie miał okazję wykonać samodzielnie kwietny wianek. W strefie bodypaintingu festiwalowicze dopełnią stylizacje ręcznie malowanymi kolorami i wzorami. Do wyboru będzie także wiele wzorów zmywalnych tatuaży.Na terenie wydarzenia będą odbywały się bezpłatne warsztaty, na których będzie można zrobić papierowe kolaże. Organizator zapewnia także strefę gastronomicznę z posiłkami i napojami, która będzie czynna od pierwszego do ostatniego koncertu. 

Harmonogram koncertów Finał Letnich Brzmień 2022: 

10.09.2022 
 • 17:00 – Arek Kłusowski  
 • 18:00 – Ofelia   
 • 19:00 – Julia Wieniawa   
 • 20:15 – Zalewski  
 • 22:00 – Daria Zawiałow 
11.09.2022   
 • 17:00 – bryska  
 • 18:00 – Zalia  
 • 19:00 – Vito Bambino  
 • 20:15 – Brodka  
 • 21:40 – Ralph Kaminski & My Best Band In The World  

Bilety i karnety na Finał Letnich Brzmień:  

Bilety jednodniowe w cenie 169 zł  
Karnety dwudniowe 239 zł  
Bilety dostępne na: www.letniebrzmienia.pl, a także do wyczerpania danej puli także w bileteriach Eventim, eBilet i tobilet. 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz