POZnań

Filtr do oczyszczania powietrza stanął w centrum Poznania

Filtr antysmogowy  Foto: Maciej Nowaczyk / materiały prasowe

Wielki filtr stanął w centrum Poznania urządzenie może oczyścić ze smogu przeszło 9 000 000 m3 powietrza w ciągu miesiąca. Taka ilość powietrza pozwoliłaby wypełnić całą bryłę Stadionu Narodowego aż 9 razy.

Filtr antysmogowy został postawiony przy ul. Matyi przy Centrali firmy Żabka, która jest inicjatorem przedsięwzięcia.

Do 12 stycznia przy urządzeniu zostanie zainstalowany sensor, który na bieżąco będzie wskazywał poziom zanieczyszczenia powietrza pyłami: PM2.5 oraz PM10.

Tryb pracy urządzenia Oxygen zostanie zaprogramowany zależnie od stopnia zanieczyszczenia powietrza zbadanego przez czujnik Airly oraz zależnie pory dnia po to, aby zoptymalizować działanie urządzenia umożliwiając oczyszczanie powietrza w sposób najbardziej efektywny.

Filtr służy do skutecznej walki ze smogiem, oczyszczając powietrze z zanieczyszczeń przedostających się do atmosfery. Likwiduje przeszło 80% pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10 jak również kurz, pyłki, grzyby, roztocza, bakterie i wirusy. Urządzenie emituje dźwięk o natężeniu poniżej 65 dB, czyli na poziomie głośności ruchu ulicznego, porównywalny także z hałasem związanym z pracą w biurze czy dźwiękiem głośnej rozmowy. Należy również podkreślić, że stacja filtrująca zasilana jest w całości energią z odnawialnych źródeł. Dodatkowo na filtrze zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne.

Jesteśmy partnerem projektu i odpowiadamy za urządzenia do pomiaru oraz prognozowania jakości powietrza w miastach. Będziemy w stanie dokładnie określić poziom zanieczyszczeń, co zapewni urządzeniu Oxygen optymalizację w oczyszczaniu. Dzięki naszym sensorom jakości powietrza oraz aplikacji mobilnej „ inaczej widzisz powietrze, którym oddychasz” – mówi Marta Szemraj, Country Manager Airly.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, Maciej Nowaczyk, Maciej Nowaczyk / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz