POZnań

Filmowa atrakcyjna nuda!

Kino Rialto - neon [2012]  Foto: Tomasz Dworek

Trzecia edycja NIC SIĘ TU NIE DZIEJE odbywać się będzie pod hasłem „Versus Reality”. Cykl filmowych wydarzeń w kinach Muza Pałacowe i Rialto rozpocznie się w najbliższy piątek. Festiwal otworzy filmowy maraton chodzony pod hasłem „Superbohaterowie”!

Na otwarcie festiwalu Zzpraszamy na chodzony maraton! Przejdziemy z zachodu na wschód: od Kina Rialto przez Kino Pałacowe do Kina Muza – mówi Martyna Łokuciejewska z CK Zamek.

Pierwszy film „Super” w reżyserii Jamesa Gunna zostanie zaprezentowany w Kinie Rialto, skąd widzowie z transparentami przejdą do Kina Pałacowego, gdzie odbędzie się projekcja „Push” w reżyserii Paula McGuigana.

Kolejnym punktem wydarzeń będzie ulica Masztalarska, gdzie swoją nową, tymczasową siedzibę ma Kino Muza. Tam odbędzie się finałowa impreza maratonu, czyli silent disco z towarzyszeniem superbohaterskich rytmów i dekoracji.

Program tegorocznego festiwalu został podzielony na sekcje: przedpremiery, filmy w ramach perspektywy („Versus Reality”), pokazy dla dzieci, a także spotkania i wydarzenia ekstra.

Festiwal zakończy się koncertem Huberta Tasa & The Small Circle – do krótkich filmów Georges’a Mélièsa – prekursora animacji i filmowego science fiction.

NIC SIĘ TU NIE DZIEJE 10-14.08 – Kino Muza, Kino Pałacowe, Kino Rialto – http://www.nicsietuniedzieje.pl/

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek , Festiwal Animator / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz