K U L T U R A

Film Wiktoria 1920 VR 360/3D za darmo na Placu Wolności!

6EJmAQ  Foto:

Film „Wiktoria 1920” zrealizowany w technologii VR 360 stopni 3D będzie można zobaczyć w sferycznej kopule, która stanie na Placu Wolności.

Po założeniu specjalnych okularów widzowie będą mogli wirtualnie przenieść do 1920 roku i razem z aktorami wziąć udział w misji dostarczenia wojskowego meldunku. Dzięki goglom VR będzie można obserwować otaczający świat oczami jednego z bohaterów filmu. Uciekając przed bolszewikami staną się uczestnikami zapierających dech wydarzeń i poznają rolę wywiadu radiowego dla polskiego zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to projekt mobilny, którego celem jest wyjście z edukacją historyczną w nowoczesnej formule do publiczności, która na co dzień nie odwiedza muzeów.

Poznańskim organizatorem ogólnopolskiego przedsięwzięcia Fundacji Koncept Kultura jest staromiejska fundacja Kreaktywator.
Pokazy w sferycznej kopule przyciągną zapewne młodszych i starszych miłośników historii i nowych technologii, ale tym wydarzeniem organizatorzy chcą też zwrócić uwagę na niewykorzystany potencjał Placu Wolności.

Chcemy zainteresować poznaniaków w nieszablonowy sposób zarówno polską historią, ale także koncepcją rewitalizacji Placu Wolności, stworzenia tu stałej strefy rekreacyjno-artystycznej tętniącej życiem. Takie pomysły zostały przygotowane w projekcie „Nasz Plac Wolności”, na który można głosować w ramach tegorocznego Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego – informuje Katarzyna Hełpa – Liszkowska z Fundacji Kreaktywator.

Seanse odbywać się będą co półtorej godziny w kopule sferycznej na Placu Wolności w dniach 26-28 września w godzinach 12:00-18:00 (ostatni seans rozpoczyna się o godzinie 18:00). Seans trwa ok. 50 minut. Rezerwacji można dokonywać na stronie www.konceptkultura.pl Przedsięwzięcie realizowane jest z uwzględnieniem reżimu sanitarnego.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, Materialy prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz