K U L T U R A

Film Miasto 44 także dla niewidomych

Miasto44  Foto:

Miasto44Film Miasto 44, który właśnie trafił do kin to jeden z faworytów trwającego Festiwalu Filmów w Gdyni. Czy zdobędzie Złote Lwy? Dowiemy się tego w sobotę (20.09) wieczorem. Film ten mogą w Poznaniu oglądać także osoby niewidome i niedowidzące.

Powstanie warszawskie to jedno z najważniejszych, ale też kontrowersyjnych wydarzeń w historii Polski, w nowym filmie Jana Komasy to wydarzenie nabiera rozmachu i hollywoodzkiego charakteru – mówi Wojciech Terpiłowski z Cinema City – widzowie będą mieli szansę obejrzeć w naszym kinie film Miasto 44 z audiodeskrypcją.

Nowy film Jana Komasy to dość nowatorskie i odważne spojrzenie na Powstanie. Coroczne obchody 1 sierpnia pokazują jak w społeczeństwie dyskusyjnym tematem jest decyzja o powstaniu.

Reżyser nie chciał powielać schematów, ani prowadzić historii w sposób sztampowy. Miasto 44 miało być kinem efektownym, pełnym wspaniałych zdjęć batalistycznych i niesamowitych efektów, nie używanych wcześniej w polskim kinie na taką skalę.

Film trafił do kin w piątek (19.09) i od pierwszego dnia mogą także oglądać go osoby niewidome i niedowidzące. Specjalnie przygotowane pakiety audio deskrypcyjne będą wypożyczane w poznańskim kinie Cinema City bezpłatnie.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz