POZnań

Festyn Dobra

Festyn Dobra  Foto: materiały prasowe / UMP

W Jadłodajni św. Elżbiety przy ul. Łąkowej, siostry elżbietanki i Fundacja Rozpal Nadzieję zorganizowały po raz drugi Festyn Dobra, mający na celu stworzenie przyjaznej przestrzeni dla osób potrzebujących. Chodzi o to, aby osoby bezdomne i ubogie czuły się akceptowane i otoczone życzliwością. Organizatorzy pragną, aby także podopieczni jadłodajni mogli czerpać radość ze spotkań z innymi ludźmi i spędzania czasu razem.

Z jadłodajni korzysta również wiele osób uzależnionych, współuzależnionych oraz pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych. Dlatego Festyn Dobra stanowi dla nich świetną okazję, aby doświadczyć radości z zabawy i spędzania czasu, niezależnie od używek.

Jadłodajnia im. św. Elżbiety została otwarta w 2011 roku przez elżbietanki we współpracy z Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Na początku codziennie przychodziło tu około 100 osób, ale ich liczba szybko wzrastała z roku na rok. W jadłodajni można jednak nie tylko zaspokoić głód czy znaleźć ubranie, ale także skorzystać z pomocy pielęgniarskiej, porad prawniczych czy psychologicznych. Osoby potrzebujące mają również możliwość zrobienia zdjęcia, które może być potrzebne np. do wyrobienia dowodu osobistego. Jadłodajnia to także miejsce, gdzie można wypić kawę i porozmawiać z innymi, a także odpocząć. Wolontariusze w różnym wieku, począwszy od dzieci, młodzieży, aż do seniorów, również pomagają siostrom w codziennej działalności jadłodajni.

Jadłodajnia św. Elżbiety i Fundacja Rozpal Nadzieję kontynuują swoje działania, aby wspierać osoby potrzebujące i stworzyć dla nich miejsce, w którym mogą poczuć się akceptowane i otoczone wsparciem. Festyn Dobra jest jednym z wielu wydarzeń, które służą temu celowi.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz