K U L T U R A

Festiwal Murali Outer Spaces

Festiwal Murali Outer Spaces - 16-15 maja w Poznaniu  Foto: http://www.outerspaces.pl

Festiwal Murali Outer Spaces - 16-15 maja w Poznaniu Foto: http://www.outerspaces.plStowarzyszenie Inner Art przykładem takich miast jak Paryż, Berlin, czy chociażby Gdańska i Wrocławia chce pokazać,że murale zmieniają nie tylko estetykę miasta, ale też świadomość społeczną na lepsze. Wszytko za sprawą rozpoczynającego się za kilka dni Festiwalu Murali Outer Spaces, który zagości w naszym mieście od 16 do 21 maja.

Murale można próbować definiować jako wielkoformatową grafikę zdobiącą ściany budynków komentując otaczającą rzeczywistość lub po prostu coś reklamując jak to było za czasów PRL’u kiedy w każdym większym mieście reklamował się PEWEX. Murali  może oddziaływać pozytywnie lub negatywnie na otoczenie w zależności od intencji twórcy.

Przez festiwalowy tydzień zaproszeni artyści przeobrażą Poznań w stolicę murali. Ciekawe jakie prace zaprezentują tak wielcy zaproszeni artyści jak Sam3, Remed, Blu, Kenor oraz Erosie. Z pewnością będzie to coś wyjątkowego, coś co z pewnością pozostanie na dłużej w świadomości mieszkańców ale miejmy nadzieję przetrwa także na murach.

Oto ramowy program festiwalu:

16 maja – audiowizualne rozpoczęcie festiwalu w Cafe Mięsna. Klubowa scena opana zostanie przez wyjątkowych artystów, młodych twórców poznańskiej alternatywy. Pierwszy dzień będzie także dobrą okazją do poznania zaproszonych artystów i organizatorów.
17-20 maja
– w centrum miasta, sześć ścian, sześciu artystów i powstające murali.
17 maja
– W Kinie Muza odbędzie się projekcja flmu dokumentalnego zatytułowanego „Bomb it 2”, traktującego o szeroko pojętej sztuce ulicy w sposób innowacyjny i ciekawy.
18 maja
– Dyskusja na temat przestrzeni miejskiej.
19 maja
– Warsztaty „Zmaluj to” (warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych)
19 maja – 20 maja
– Muralowe jam session w Cafe Mięsna. W odróżnieniu od Dużych murali, projekt nie będzie wcześniej uzgodniony ani konsultowany. Praca wykonana przez grupę artystów będzie dziełem całkowicie spontanicznym. Każdy chętny do współpracy przechodzień, będzie miał możliwość uczestnictwa w powstawaniu tego muralu.
21 maja
– Alleycat „Tropem murala” – wyścig rowerowy z zadaniami. Uczestnicy szukać będą w Poznaniu istniejących już murali oraz zmierzą się z czekającymi na nich po drodze zadaniami. Pozwoli to na odwiedzenie miejsc w Poznaniu, których uczestnicy mogli wcześniej nie znać.
21 maja
– Zakończenie festiwalu w Cafe Mięsna. Ponownie na scenie zagoszczą młodzi poznańscy twórcy muzyki alternatywnej. Będzie to podsumowanie całego festiwalu, zostanie także przedstawiona wizualna dokumentacja kończącego się wydarzenia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz