K U L T U R A

Festiwal Malta: Bartek Wąsik, Ralph Kaminski – zdjęcia

festival Malta 2020  Ralph Kaminski, Bartek Wąsik  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

To był jeden z najbardziej kameralnych koncertów tegorocznej, jubileuszowej Malty. Głos i fortepian, czyli Ralph Kaminski i Bartek Wąsik w duecie.

Najpierw zabrzmiała Mi-lA-soL-Ti-Fa, miniatura fortepianowa oparta na pięciu dźwiękach zawierających litery, które tworzą słowo „Malta”. Bartek Wąsik napisał ją kilka lat temu dla poznańskiego festiwalu w ramach akcji wsparcia i solidarności. Po niej wybór oryginalnych piosenek Ralpha Kaminskiego i coverów (m.in. Billie Eilish, Quebonafide, Czesława Niemena), z których artyści stworzyli intymną opowieść o miłości, nadziei, wolności i marzeniach.

Bartek Wąsik Pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in. nagrody fonograficznej Fryderyk oraz Paszportu Polityki 2014. Jest współzałożycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik.

Ralph Kaminski Wokalista, autor tekstów i kompozytor. Tworzy autorską muzykę nawiązującą do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku jazzu i muzyki estradowej, studiował również na Muzycznym Uniwersytecie Codarts w Rotterdamie. Artystycznie związany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak Grand Prix międzynarodowego festiwalu Carpathia 2011 czy główna nagroda na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym „Fama 2013”. W 2014 roku został również nominowany do prestiżowej nagrody artNoble w kategorii muzyka. Jest zwycięzcą Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki na PPA 2019.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz