Zieliniec

Fabryka wchłania ulicę

Ulica Smołdzinowska  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Ulica Smołdzinowska staje się wewnętrzną ulicą poznańskiej fabryki Volkswagena. Już od jakiegoś czasu nie była ona główną drogą dojazdu na Zieliniec. Producent samochodów w zamian przebudował układ komunikacyjny na tym osiedlu budując między innymi skrzyżowanie ulic Warszawskiej z Sośnicką.

Zmiany te poprzedziły konsultacje społeczne, szereg ustaleń i planowania. Ulica Smołdzinowska przestanie być drogą publiczną w poniedziałek 7 stycznia. Prace budowlane przy przebudowie całego nowego układu komunikacyjnego trwały niemal 18 miesięcy.

Włączenie ulicy Smołdzinowskiej do terenu fabryki jest przełomowym wydarzeniem w historii tego zakładu – podkreśla Jens Ocksen ze spółki Volkswagen Poznań – zakup tej nieruchomości jest zwieńczeniem naszych wieloletnich starań by zapewnić przyszłość dla fabryki i jej pracowników.

Spółka przeznaczyła na inwestycje drogowe na Zielińcu 4.500.000 Euro. Przebudowanych i wyremontowanych zostały 2 km ulic, w tym skrzyżowanie ullic Sośnickiej i Warszawskiej. Wyremontowano bądź wybudowano także chodniki i ścieżki rowerowe, przebudowano sieci energetyczne, wodociągową, gazową i sieć telekomunikacyjną. Jest także nowe oświetlenie uliczne, sygnalizacja świetlna, monitoring oraz zagospodarowano zieleń.

Po wchłonięciu ulicy Smołdzinowskiej przez fabrykę Volkwagena zmieni ona nazwę na ulicę Solidarności.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz