Aglomeracja

Ewakuacja zakażonych pensjonariuszy kaliskiego DPS

Oddział Zakaźny Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN/tab

Jeszcze dziś 28 osób zakażonych koronawirusem trafi do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Transport osób chorych zabezpieczy m.in. dowództwo 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Decyzję o ewakuacji pensjonariuszy kaliskiego Domu Pomocy Społecznej podjął wojewoda wielkopolski.

Moja decyzja jest podyktowana ochroną życia i zdrowia wszystkich osób przebywających w kaliskim DPS-ie, zarówno pensjonariuszy, jak i personelu. Jeszcze dziś chorzy zostaną przewiezieni do jednoimiennego szpitala w Poznaniu – tłumaczy wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

W kaliskiej placówce obecnie przebywa 163 mieszkańców, 8 podopiecznych znajduje się w szpitalu pod opieką lekarzy, w tym 4 z nich jest zakażonych koronawirusem. Na miejscu personelowi pomagają żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Chorymi opiekują się również siostry zakonne.

Przewodniczący Wielkopolskiej Izby Lekarskiej oraz Izb Pielęgniarek i Położonych w regionie na prośbę wojewody mają zapytać członków Izb o gotowość wsparcia personelu działających w naszym województwie Domów Pomocy Społecznej.

Sytuacja jest poważna, dlatego podjęliśmy szereg działań, które pozwolą ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa na terenie placówki – dodaje wojewoda – kluczowe jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej liczby personelu medycznego, dlatego nie mogłem czekać z tą decyzją.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN/tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz