K U L T U R A

Ethno Port we wrześniu?

Ethno Port Festiwal 2019  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Ethno Port Poznań 2020 nie odbył się w czerwcu, ale zapowiadana jest jego organizacja we wrześniu. Czy jednak jednak pozwoli na to koronawirus?

Działając w atmosferze niepewności, przygotowaliśmy hybrydowy festiwal złożony z koncertów w Zamku oraz wydarzeń w sieci – zapowiadają organizatorzy tego wydarzenia – w Sali Wielkiej i na Dziedzińcu Zamkowym na koncertach dla około 200 gości wystąpią, z małym wyjątkiem, tylko polscy muzycy: Sutari, Fanfara Awantura, Released Sounds Trio, Mehehe, Kapela Timingeriu i Dom Tańca Poznań.

Jest dużą szansa, że nie musząc pokonywać granic krajów i kontynentów, zjawią się w Poznaniu bez przeszkód i w pełnym zdrowiu. Międzynarodowy charakter wydarzenia utrzymany zostanie dzięki, urastającej w tych okolicznościach do rangi symbolu, obecności niemieckiej artystki Elisabeth Seitz, grającej koncert z polskimi wykonawcami.

Artyści ze świata, którzy mieli pojawić się festiwalu w czerwcu, obiecali przygotować dla naszej publiczności materiał pełen muzyki i opowieści o tradycji, z której czerpią – dodają organizatorzy.

Zaprezentowany podczas planowanej na wrzesień odsłony Ethno Portu stanie się zapowiedzią kolejnej, 14-ej edycji festiwalu, na której mamy nadzieję spotkamy się z zespołami z różnych zakątków świata.

Ethno Port Poznań 2020 ma się odbyć 4 i 5 września. W sprzedaży są już karnety 2-dniowe, za które zapłacimy 120,00 złotych.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz