K U L T U R A

ENEMEF: Maraton z Więźniem Labiryntu

Przed nami premiera najnowszej i podobno najefektowniejszej części serii Więzień labiryntu. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie także dwa poprzednie filmy, a wszystko to podczas nocnego maratonu filmowego.

ENEMEF: Maraton z Więźniem Labiryntu z premierą najnowszej części Lek na śmierć to epickie wydarzenie specjalnie dla fanów hitowej serii oraz miłośników dobrego, pełnego przygód i zagadek kina science fiction – przekonuje Anna Winsz, która współorganizuje nocne maratony filmowe – tej nocy widzowie staną się częścią grupy Streferów uwikłanych w mroczną tajemnicę i walczących o przetrwanie.

Wszystko zacznie się w bezlitosnym, pozornie bez wyjścia labiryncie, do którego każdy trafia w niejasnych okolicznościach i z nieznanych powodów. Komu uda się przetrwać, a kto zginie? Kto za tym wszystkim stoi i co ma na celu…? Pytania z czasem będą się mnożyć, a prawda będzie czekała tylko na tych, którzy dotrwają do samego końca. Podejmiesz wyzwanie?

Podczas piątkowego, nocnego maratonu filmowego zobaczymy filmy Więzień labiryntuWięzień labiryntu: próby ognia oraz premierowo Więzień labiryntu: lekarstwo na śmierć.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 28,00 do 37,00 zł.

Na nocny maraton filmowy ENEMEF: Maraton z Więźniem Labiryntu  zapraszamy do Multikina Malta i Multikina 51 w piątek 26 stycznia od godziny 22:00.

Mamy dla was podwójne zaproszenia. Pytanie: Thomas Brodie-Sangster wcielił się w Więźniu labiryntu w postać Newt’a, ale w innym filmie grał zakochanego chłopaka, który uczy się dla niej gry na perkusji. Podaj tytuł tego filmu. Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkurs@lepszyPOZNAN.pl – czekamy do środy (24.01) do 19:00.

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Więzień labiryntu – to ekranizacja bestsellerowej powieści science fiction Jamesa Dashnera, której akcja rozgrywa się w świecie dotkniętym ogromnym kataklizmem. Główny bohater, nastoletni Thomas, budzi się w windzie i nic nie pamięta. Okazuje się, że trafił do tajemniczej strefy zamkniętej w środku labiryntu, zamieszkanej przez grupę chłopców. Są oni doskonale przystosowani do panujących tam warunków, a niektórzy z nich już zapomnieli jaki jest świat zewnętrzny. Thomas wraz z mieszkańcami labiryntu ścigają się z czasem, aby znaleźć wyjście. Zadanie to nie jest łatwe, bo na każdym kroku czyha na nich niebezpieczeństwo. Nadzieję przywraca wizyta dziewczyny, Teresy. To film pełen akcji i nieustającego napięcia. Tajemnice labiryntu pochłaniają widza do ostatniej minuty.

Więzień labiryntu: próby ognia – film opowiada o dalszych losach Thomasa i Streferów. Okazuje się, że wbrew oczekiwaniom znalezienie wyjścia z tajemniczego labiryntu nie jest końcem. Życie w jego wnętrzu było łatwe i względnie bezpieczne, natomiast na zewnątrz sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. Thomas i chłopcy stają w obliczu nowego wyzwania – muszą w ciągu dwóch tygodni przejść najbardziej zniszczoną część Ziemi. W filmie nie brakuje niespodzianek i kolejnych zagadek. Widzowie z zapartym tchem towarzyszą bohaterom w zmierzeniu się z próbą, na jaką wystawia ich zewnętrzny świat.

Więzień labiryntu: lekarstwo na śmierć – długo wyczekiwana przez wielu, finalna część epickiej sagi, w której uwikłani w tajemnicę bohaterowie podejmą ostateczne wyzwanie, aby poznać prawdę. Grupa Streferów z Thomasem w roli lidera wyrusza w ostatnią, decydującą misję w celu znalezienia lekarstwa na śmiertelną chorobę, które ocali ich przyjaciół. Streferzy muszą zakraść się do kontrolowanego przez DRESZCZ labiryntu, gdzie czeka ich pokonanie najniebezpieczniejszej jak dotąd pułapki. Jeżeli przeżyją, poznają odpowiedzi na pytania, które nurtują ich od pierwszych chwil w labiryncie. Podobnie jak w poprzednich częściach serii w filmie wiele się dzieje, a tajemnicza atmosfera napięcia i poczucia zagrożenia wzrasta z każdą minutą.

 

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz