BizNews

Enea zapowiada szybszą naprawę awarii

Enea  Foto: materiały prasowe

Nowa wdrażana właśnie technologia pozwoli Enei na automatyczne wykrywanie zwarcia w sieci i ograniczanie awarii do miejsca jej wystąpienia. Dzięki temu większość odbiorców w ciągu zaledwie kilku minut będzie miała przywrócone dostawy energii elektrycznej.

Enea

Inteligentna sieć energetyczna, czyli tzw. smart grid, to projekt, który zakłada nie tylko nową formę przekazu informacji i zautomatyzowanie infrastruktury, ale również zupełnie inne podejście do bezpieczeństwa i zarządzania siecią. Sercem tych innowacyjnych rozwiązań są systemy informatyczne – przekonuje Michał Jarczyński, prezes Enei Operator

Wprowadzane w spółce innowacje w pracy sieci średniego napięcia, zakładają m.in. stworzenie systemu automatycznego wyizolowania uszkodzonego odcinka sieci. Dzięki temu system w możliwie najkrótszym czasie może “ominąć” uszkodzony fragment sieci i załączyć znaczną liczbę mieszkańców. Pierwsze takie rozwiązania zostały już przetestowane na obszarze Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina i Inowrocławia.

Enea wprowadzać będzie także na razie – pilotażowo instalacje inteligentnych liczników. Będzie ich około 100 tysięcy – na wyspie Uznam, w Inowrocławiu oraz na poznańskich Ratajach.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz