Sport

Enea Energetyk Poznań Mistrzem Polski 2022 Juniorek Młodszych

Enea Energetyk Poznań Mistrzem Polski 2022 Juniorek Młodszych  Foto: materiały prasowe / PZPS

W Kętrzynie odbył się turniej finałowy mistrzostw Polski w piłce siatkowej w kategorii juniorki młodsze. W walce o mistrzostwo wzięło udział 8 najlepszych drużyn w Polsce. Miasto Poznań reprezentował klub Enea Energetyk Poznań, podopieczne Trenera Marcina Orlika.

Energetyczne juniorki młodsze w pięć dni rozegrały pięć meczów na najwyższym poziomie siatkarskim. Dyspozycyjność zawodniczek trenera Orlika była potwierdzeniem ciężkiej i ambitnej pracy zespołu przez cały sezon 2021/2022.

W pierwszym dniu poznanianki pokonały 3:0 zespół GKS Wieżyca 2011 Stężyca, w drugiej odsłonie finału siatkarki Enea Energetyka Poznań w meczu z LTS Legionovia Legionowo z wyniku 0:2 wygrały mecz 3:2. Zwycięstwo z zespołem z Mazowsza zapewniło energetycznym awans to 4 najlepszych drużyn w Polsce.

Drugiego dnia turnieju zmierzyliśmy się z Legionovią. Mecz nie układał się po naszej myśli, mieliśmy dużo problemów w ataku, a zawodniczki z Legionowa bardzo dobrze radziły sobie na siatce. W tym meczu mój zespół pokazał wielki charakter i mimo piłek meczowych w trzecim secie dla Legionovii, odwróciliśmy spotkanie i wygraliśmy je w tie breaku – Trener Enea Energetyka Poznań Marcin Orlik

W półfinale Enea Energetyk zmierzył się z zespołem Stal Śrubiarnia Żywiec. Obie drużyny grały bardzo dobrze w obronie. Więcej argumentów w ofensywie miały podopieczne trenera Orlika, które wygrały całe spotkanie 3:1 awansując tym samym do ścisłego finału mistrzostw Polski.

Mecz finałowy przeciwko MKS SMS Kalisz, który był uważany za faworyta tegorocznych finałów rozpoczął się od długiej wymiany między drużynami. Pierwsze punkty obydwu zespołów pokazały, że będzie to bardzo wyrównany mecz. Energetyk w meczu wykazał się świetną organizacją na boisku, a różnicę w warunkach fizycznych nadrabiał doskonałą obroną i skutecznością w szybko rozegranych piłkach. W ostatniej odsłonie poznanianki prowadziły niemal od początku. Kaliszanki goniły, walczyły bardzo ambitnie, ale w niedzielę nie znalazły sposobu na Enea Energetyka Poznań. MKS odrobił połowę z sześciu punktów, ale wtedy rolę liderki wzięła na siebie Karolina Nadera (MVP turnieju) zdobywając trzy ostatnie punkty i pieczętując MISTRZOSTWO POLSKI.

Do meczu finałowego podeszliśmy bez presji na wynik. To Kalisz był faworytem do złota, a my chcieliśmy zagrać jak najlepsze spotkanie. Graliśmy bardzo odważnie w zagrywce i ataku co nakręciło zespół do jeszcze lepszej gry. Tego dnia wychodziło nam prawie wszystko. Zagraliśmy najlepszy mecz w sezonie i zostaliśmy Mistrzami Polski. Jestem dumny z mojego zespołu i dziękuję dziewczynom oraz sztabowi za zaangażowanie i pracę, którą wspólnie wykonaliśmy, żeby dzisiaj cieszyć się ze złotego medalu! – podkreśla Trener Energetyka Marcin Orlik

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PZPS

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz