POZnań

Emilia Krakowska zachęca do studiowania!

Emilia Krakowska w monodramie Wakacjuszka  Foto: materiały prasowe

Emilia Krakowska w monodramie Wakacjuszka Foto: materiały prasowe Emilia Krakowska, znana aktorka filmowa i teatralna, otworzy dziś wykładem i spektaklem rok akademicki na Uniwersytecie Każdego Wieku Wyższej Szkoły Bankowej.

Emilia Krakowska skończyła 73 lata, występuje na scenie od ponad 40 lat ale wciąż jest w doskonałej formie i zachęca do aktywności intelektualnej.  Podczas inauguracji w WSB wygłosi wykład pt. “Wychowanie społeczeństwa w poszanowaniu kultury, tradycji i autorytetów”. Aktorka zaprezentuje także swój monodram zatytułowany „Wakacjuszka”.

Przychodząc na  spektakl będzie można również zapisać się na zajęcia. W tym roku UKW obok wykładów, różnorodnych spotkań ze znanymi ludźmi i wycieczek oferuje również 25 różnorodnych sekcji tematycznych, mówi Julita Plura-Broniszewska, koordynatorka projektu.

Uniwersytet Każdego Wieku powstał w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu w 2005 r. Jego program wpisuje się w tendencje europejskie, gdzie uczenie się przez całe życie, które służy zarówno realizacji celów zawodowych, jak i osobistych, jest rzeczą naturalną i bardzo powszechną.

Słuchaczami Uniwersytetu Każdego Wieku mogą zostać nie tylko seniorzy, ale każda dorosła osoba, bez względu na wiek czy wykształcenie.

Inauguracja odbędzie się o godz.16:30 w budynku WSB, przy ul. Różanej 17. Na spektakl obowiązują wejściówki w cenie 20 zł.

Emilia Krakowska_Wakacjuszka (2) Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz