Suchy Las

Eksplozje w Biedrusku

Poligon Biedrusko - ćwiczenia  Foto: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

Na poligonie w Biedrusku zaplanowano kolejne ćwiczenia wojskowe. Odbywać się one będą w grudniu, zatem słyszalne będą eksplozje. Oznacza to także zakaz wstępu na te tereny. Złamanie tego zakazu może być w tym czasie śmiertelnie groźne.

Odbywać się będą strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki – informuje Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Ćwiczenia te odbywać się będą od 1 do 22 grudnia głównie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Nocne strzelania zaplanowano na wtorki, środy i czwartki w godzinach od 18:00 do 24:00. Wojsko prowadzić tu będzie ćwiczenia również w wybrane soboty między 8:00 a 15:00.

Przypominamy, że podczas ćwiczeń z wykorzystaniem ostrej amunicji obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu na poligon, a osoby, które zostaną zatrzymane będą karane grzywną. Przede wszystkim jednak wejście tutaj podczas ćwiczeń może być śmiertelnie niebezpieczne.

W okresie świątecznym strzelań nie planuje się, aczkolwiek w ciągu całego miesiąca swoją działalność na terenie poligonu prowadzić będą saperzy realizujący interwencyjną neutralizację przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych – dodają wojskowi.

Warto także przypomnieć, że dodatkowo  na terenie poligonu odbywają się całoroczne polowania indywidualne i zbiorowe.

Użyte w artykule zdjęcia: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz