K U L T U R A

HURTS wystąpi w niedzielę w Poznaniu

hurts  Foto: Katja Ruge

Jedyny jesienny występ grupy Hurts odbędzie się w Poznaniu już w najbliższą niedzielę. Nim na scenie ustawionej w hali numer 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich pojawi się gwiazda wieczoru będzie można wysłuchać występu jeszcze dwóch zespołów.

hurts Foto: Katja Ruge

Pierwsza zagra formacja SuperXiu, którą już po pierwszych koncertach i nagraniach demo media okrzyknęły jedną z najwiekszych nadziei polskiej sceny. Ich melodyjne, nowocześnie stylowe piosenki porównywano zarówno do Editors, Bloc Party czy… Hurts jak i do gwiazd z lat 80-tych, np. OMD oraz współczesnych jak Cut Copy. Ich debiutancki krążek Idealism ukaże się pod koniec tego miesiąca. Album promuje znakomity kawałek Odyssey.

Zaraz po występie poznańskiej formacji usłyszymy szwedzką wokalistkę Andreę Kellerman występująca pod pseudonimem Firefox AK. Na koncercie w Poznaniu będzie promowała swój najnowszy, trzeci w dyskografii, album Color The Trees. Materiał powstawał w Berlinie oraz Sztokholmie, a efektem jest ciekawa kolekcja pięknych, melancholijnych melodii określona przez wydawcę mianem podróży między wielkimi miastami a wsią, między dziką naturą a neonami modnych klubów.

http://www.youtube.com/watch?v=zyONk4yEgaM

Gwiazdą tego koncertu będzie jednak Hurts. Duet tworzą wokalista Theo Hutchcraft i grający na syntezatorach Adam Anderson. Pierwsza płyta tej formacji z Manchesteru zatytułowana Happiness ukazała się na początku września ubiegłego roku. Jej brzmienie wyraźnie inspirowane było muzyką lat osiemdziesiątych i “zasłuchaniem” w zespoły od Pet Shop Boys poprzez Depeche Mode do Tears For Fears. Muzyka Hurts nie jest jednak tylko “kopiowaniem”. Jest na wskroś współczesną jedynie odsyłającą do tych formacji. Osobną, niezwykle oryginalną inspiracją duetu jest fascynacja włoską sceną disco-lento wyrosłą na gruzach prężnego ruchu italo – opisują ich twórczość organizatorzy jesiennego koncertu.

Niedzielny koncert grupy Hurts ma mieć specjalną, niezwykłą oprawę. Zespół przywiezie do Poznania produkcję przygotowaną specjalnie pod kątem jesiennej trasy koncertowej w halach Europy. Będzie to zupełnie inny show od tego, jaki muzycy Hurts zaprezentowali podczas styczniowych występów w Polsce. Grupa opracowała nowe, nie wykonywane dotąd na żywo piosenki, a także niezwykłą scenografię nazywaną przez zespół “Teatrem Hurts”. Co więcej na scenie poza członkami grupy zaprezentują się tancerki, muzycy towarzyszący, a także kwartet smyczkowy. Dzięki temu piękne piosenki Hurts zabrzmią w Poznaniu w niezwykłym wykonaniu i pięknej oprawie scenicznej!

Na teren MTP będzie można wchodzić od godziny 18:30.

19:00 – 19:30 – SuperXiu

19:50 – 20:25 – Firefox AK

od 20:55 – Hurts.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz