K U L T U R A

Dziś poszybują lampiony!

Lampiony nad Poznaniem  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Lampiony nad Poznaniem Foto: lepszyPOZNAN.pl / agWiele osób do dzisiaj wspomina wspaniałe widowisko, tysiące lampionów wypuszczanych w niebo podczas  ubiegłorocznej Nocy Kupały.  Już dzisiaj będziemy mogli przeżyć to jeszcze raz!

Rok temu poszybowało do nieba około 11.500 lampionów. W tym roku chcemy oficjalnie pobić Rekord Guinessa, który dziś należy jeszcze do Indonezji – mówią organizatorzy – 21 czerwca planujemy wypuścić w niebo do 50.000 lampionów.

Impreza rozpocznie się od puszczania wianków na Warcie – przy Moście Rocha już o godzinie 18:00. Zespół Tańca Ludowego AWF Poznań zaprezentuje widowisko przedstawiające wypuszczenie Poznańskiego Wianka Nocy Kupały z oprawą taneczną. Zorganizowany zostanie również happening Wybijanie Rytmu Nocy Kupały. Jeśli macie bęben, djembe lub cokolwiek innego, na czym możecie grać będziecie mogli przyłączyć się do zabawy – zachęcają organizatorzy – Przyjdź na Noc Kupały, niech nas usłyszą!

Podczas koncertów Poznańskiej Sceny Muzycznej wystąpią zespoły FLOU, Prosto z Chile, Zakręt, oraz reGeneration. Gwiazdą Wieczoru będzie Poznańska Orkiestra Rozrywkowa & K8 Rościńska.

Po oficjalny kontakcie z wieżą lotniczą Poznań Ławica i uzyskaniu zgody około godziny 23:00 wypuszczone zostaną wszystkie lampiony!

Jak podkreślają organizatorzy nie powinniśmy przynosić lampionów ze sobą, ale kupić je na miejscu. Tylko tak możliwe jest ich policzenie i podejście do próby pobicia rekordu Guinnessa – wyjaśniają – jeśli każdy przyszedłby ze swoim lampionem, ustalenie ich łącznej ilości nie byłoby możliwe.

Lampiony, które będzie można kupić na miejscu, kosztować mają 5,00 złotych. Cały dochód zostanie przeznaczony na sfinansowanie Nocy Kupały oraz inne działania Fundacji ARS, która jest organizatorem tego wydarzenia.

Sprawdź tutaj jak wygodnie przyjechać komunikacją miejską na Noc Kupały.

Zobaczcie tutaj jak było rok temu 🙂

Prognoza pogody

Rano może dość intensywnie padać, potem już coraz słabiej. Parasole mogą się przydać od czasu do czasu do około godziny 20:00. Maksymalnie będzie do 14 stopni. Gdy wypuszczać będziemy lampiony, a więc około godziny 23:00, będzie zaledwie 11 stopni.

Program Nocy Kupały 2012

Początek o godzinie 18:00

1. Starosłowiańskie obrzędy Nocy Kupały:

Puszczanie tradycyjnych wianków
Zespół Tańca Ludowego AWF Poznań
Wypuszczenie Poznańskiego Wianka Nocy Kupały z oprawą taneczną
Happening Bębniarski „Wybijanie Rytmu Nocy Kupały”

2. Koncerty „Poznańska Scena Muzyczna”:

FLOU
Prosto z Chile
Zakręt
reGeneration
Gwiazda Wieczoru: Poznańska Orkiestra Rozrywkowa & K8 Rościńska

3. Oficjalny kontakt z wieżą lotniczą Poznań Ławica

4. Ok. 23.00 wypuszczenie lampionów szczęścia w niebo

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • Impreza rozpocznie się od puszczania wianków na Warcie ….. czyli gdzie????

  • Piotr Zyznawski – prezes fundacji ARS, to oszust niepłacący pracownikom. Nie łudźcie się, że zysk pójdzie na koszty organizacji imprezy i fundację. oni wszystko dostają za darmo, mają przecież sponsorów. Tu chodzi tylko i wyłącznie o zarobienie dużej kasy na Was.