Aglomeracja

Dzikie wysypiska

Dzikie wysypiska  Foto: Straż Miejska

Dzikie wysypiska Foto: Straż MiejskaZapewnienie czystości w mieście to jedno z zadań realizowanych przez strażników na rzecz szeroko pojętej ochrony środowiska. W ubiegłym roku blisko 20 tys. interwencji dotyczyło spraw związanych z uchybieniami porządkowymi, w tym aż 532 to wysypiska śmieci.

Strażnicy, na podstawie informacji pozyskanych od mieszkańców oraz własnych obserwacji, sporządzili wykaz najbardziej zanieczyszczonych miejskich działek i przekazali go pracownikom Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami UMP. W porzuconych odpadach nie znaleźli żadnych wskazówek mogących pomóc w ustaleniu danych śmieciarzy, a to oznacza, że koszty porządkowania zostaną pokryte z budżetu Miasta.

Jako jeden z pierwszych w planie sprzątania w 2015 r. wyznaczony został teren przyległy do ul. Sarbinowskiej. Z tego terenu pracownicy firmy sprzątającej zebrali łącznie ponad 3 tony różnych odpadów, w tym jeden tapczan. Najwięcej, bo aż 2,8 t ważyły odpady budowlane porzucone tylko w jednym miejscu.

Dzikie wysypiska śmieci to poważny problem występujący również w Poznaniu. Najczęściej zanieczyszczane są tereny miejskie, a na ich uporządkowanie z budżetu Miasta rocznie przeznacza się kilka milionów złotych. W ubiegłym roku WGN zlecił uporządkowanie 918 nieruchomości miejskich o łącznej powierzchni przekraczającej 223 ha za kwotę 585 715 zł.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz