Aglomeracja

Dziewczyny do programowania

Railsgirls  Foto: materiały prasowe

Dwudniowe bezpłatne warsztaty dla kobiet zainteresowanych tworzeniem aplikacji organizują Rails Girls Poznań. Co ważne, uczestniczki nie muszą posiadać doświadczenia w programowaniu – wystarczy zapał i chęć nauki. Spotkanie to także pretekst do integracji środowiska programistek.

Railsgirls Foto: materiały prasoweTegoroczna edycja Rails Girls Poznań odbędzie się 12 i 13 września – w tym samym czasie, co Rails Girls Hannover. Aby jak najefektywniej wykorzystać ten czas, uczestniczki będą pracować w dziesięciu trzyosobowych zespołach. Dzięki temu każdej z przybyłych pań trenerzy i trenerki poświęcą maksymalnie dużo uwagi. Podczas wydarzenia eksperci przedstawią również krótkie prezentacje, udzielą cennych wskazówek i zapewne zainspirują do dalszego działania.

Celem Rails Girls jest nie tylko nauka programowania przy użyciu Ruby on Rails, ale także integracja kobiet zainteresowanych tą tematyką. Dzięki wspólnej pracy i networkingowi w trakcie zajęć będzie można nawiązać ciekawe znajomości, które mogą stać się impulsem do stworzenia nowych projektów w przyszłości.

Co ważne, uczestniczki Rails Girls Poznań nie muszą posiadać doświadczenia w programowaniu – wystarczy zapał i chęć nauki.

Idea Rails Girls narodziła się cztery lata temu w Finlandii i od tego czasu rozprzestrzeniła się po całym świecie. W najbliższym okresie zaplanowane są spotkania m.in. w Hong Kongu, Hannoverze, Rzymie, czy Tokio. W Poznaniu pierwsze spotkanie Rails Girls odbyło się w zeszłym roku. Uczestniczyły w nim nie tylko poznanianki, ale także dziewczyny z innych zakątków Polski, a nawet Niemiec, czy Hiszpanii.

Rails girls - spotkanie poznańskich programistek  Foto: materiały prasowe

By zgłosić chęć udziału w warsztatach, należy wypełnić formularz, który od 20 sierpnia będzie dostępny pod adresem railsgirls.com/poznan. Na stronie znajdują się również szczegółowe informacje dotyczące poznańskiej edycji Rails Girls.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz