Aglomeracja

Rokietnica zaprasza na rumpuć!

Rokietnica zaprasza Wielkopolan na rumpuć  Foto: Koczorowa

Jak co roku pierwsza sobota miesiąca w Rokietnicy jest dla ucztą dla podniebienia. Już od samego rana w podpoznańskiej gminie w powietrzu unosi się niepowtarzalny zapach… Każdy z niecierpliwością czeka, by móc posmakować głównego sprawcę całego zamieszania.

Rokietnica zaprasza Wielkopolan na rumpuć Foto: KoczorowaMowa oczywiście o Rumpuciu, czyli gęstej zupie jarzynowej, przyrządzonej w oparciu o wywar mięsny z dodatkiem warzyw, przecieru pomidorowego, jabłek i przypraw. Tegoroczny wielki kocioł zupy przygotowywany zostanie pod kierunkiem i z komentarzem ubiegłorocznego Laureata Konkursu Kulinarnego o Tytuł „Chochli Gminy Rokietnica”.

Lokalny specjał przyciąga smakoszy z całej Wielkopolski.

Przez cały dzień będzie też można skosztować smakołyków przygotowanych przez sołectwa Gminy Rokietnica, biorące udział w „Konkursie na najpiękniejsze stoisko” oraz gminne restauracje walczące o Tytuł „Chochli Gminy Rokietnica”. „Rokietnica zaprasza Wielkopolan na Rumpuć” to również pokaz gminnych talentów. W tym roku zaprezentują się między innymi mali artyści z przedszkoli, Gminnego Ośrodka Kultury jak i Chór Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Pod Kasztanem”.

Po zjedzeniu pożywnego (i dość kalorycznego) rumpucia warto obejrzeć pokaz judo UKS „Słowian” Mrowino, karate UKS „Błyskawica” Rokietnica. Kulinarną ucztę zakończy plenerowy koncert zespołu Papa D.

Rumpuć w Rokietnicy – 6 września. Plac przy Trakcie Napoleońskim.

Rumpuć w Rokietnicy Foto: wikipedia / cc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz