POZnań

Dziennikarze sobie – nagrody dla poznaniaków!

panorama pulitzer  Foto:

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich już po raz 18 przyznało nagrody zwane Polskimi Pulitzerami dla  najlepszych dziennikarzy. Wśród laureatów znaleźli się także dziennikarze z Poznania!

panorama pulitzer

Na zdjęciu część ekipy programu Tajemnice Poznania – pierwszy od prawej to Błażej Wandtke

W tym roku do ośmiu kategorii nadesłano aż 386 zgłoszeń. W konkursie uczestniczyło 173 autorów, a zgłoszone prace publikowane były w 40 pismach, audycje radiowe emitowane w 12 stacjach radiowych PR, programy telewizyjne – w TVP SA, TVN, TVN24, TVN Uwaga, Telewizji Biełsat, Telewizji Polsat, Telewizji WTK, Telewizji Polonia, TVP Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Rzeszów.

Nagrodę Watergate za dziennikarstwo śledcze ufundowaną przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich otrzymał Marcin Kącki za artykuły „Uciekajcie stąd”, „Centrum stomatologii pod lupą kontrolerów”, „Anatomia szkodliwego milczenia”, publikowane w kwietniu w Gazecie Wyborczej, a demaskujące nepotyzm i układy w środowisku medycznym.

Natomiast nagrodę im. Jerzego Zieleńskiego za popularyzację wiedzy w różnych dziedzinach ufundowaną przez Rodzinę Patrona otrzymał Błażej Wandtke. Została doceniona jego audycja telewizyjna „Tajemnice Poznania – tajemnica domu na Sołaczu” z listopada ubiegłego roku. Błażej Wandtke został uhonorowany za pasję poznawania historii małej Ojczyzny.

Obu dziennikarzom gratulujemy!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Osobiście cieszy mnie bardziej nagroda dla Błażeja Wandtke, bo wydawać by się mogło, że zajmuje się rzeczami mało istotnymi, a przecież tak nie jest. Cykl programów Tajemnice Poznania nie jest nastawiony na sensację, choć przedstawia sensacyjne historie. Historie, o których pamiętają chyba tylko historycy, a które mogą być powodem do dumy każdego poznaniaka. Uświadamiają, że żyli tutaj ludzie, którzy mogą być dla nas przykładem. Że historia, ta najnowsza, to nie tylko Powstanie Warszawskie. Że w domach, które mijamy codziennie również się ona tworzyła.

To tylko moja, subiektywna ocena. Obie nagrody cieszą!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz