POZnań

Katarzyna Bujakiewicz gościem “Dni z pedagogiką”

Katarzyna Bujakiewicz na WSHNiD - Poznań 26.02.2014 r.  Foto: Karolina Kiraga

Tekst i zdjęcia: Karolina Kiraga

Katarzyna Bujakiewicz na WSHNiD - Poznań 26.02.2014 r. Foto: Karolina Kiraga

W ramach „Dni z kierunkiem” odbywających się w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, aktorka opowiadała o swojej karierze i potrzebie pomagania potrzebującym ludziom.

Na swoim przykładzie przekonywała, że nie trzeba wyjeżdżać do Warszawy, by cokolwiek osiągnąć – swój warsztat aktorski rozwinęła w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Zapytana o udział w programach, typu „Taniec z gwiazdami”, odpowiedziała: „Gdybym lubiła tańczyć, wzięłabym udział. Gdyby to był przykładowo – Snowboard z gwiazdami – ja w to wchodzę” – mówiła z uśmiechem.

Rozmowa nie dotyczyła tylko tematów zawodowych, ale była także  okazją do poruszenia ważnej kwestii, jaką jest ratowanie ludzkiego życia. Bujakiewicz od kilku lat wspiera działania fundacji „Dawcy szpiku”, która zajmuje się przybliżaniem problemów związanych z pozyskiwaniem szpiku kostnego. „Badajmy się, nie jesteśmy nieśmiertelni” – namawiała poznańska aktorka. I my również namawiamy!

W ramach promocji Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa odbywają się tzw. „Dni z kierunkiem”, w trakcie których uczelnia zaprasza przeróżnych gości, z różnych sfer życia publicznego. Do tej pory byli to już, m.in. Zbigniew Boniek, Martyna Wojciechowska, Maria Czubaszek, czy Premier RP, Donald Tusk. Tym razem w ramach „Dzień z pedagogiką” gościem była Katarzyna Bujakiewicz.
Aktorka opowiadała przybyłym na spotkanie gościom o swojej karierze – jak doszła do miejsca, w którym znajduje się teraz. Na swoim przykładzie przekonywała, że nie trzeba wyjeżdżać do Warszawy, by cokolwiek osiągnąć – swój warsztat aktorski rozwinęła w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Zapytana o udział w programach, typu „Taniec z gwiazdami”, odpowiedziała: „Gdybym lubiła tańczyć, wzięłabym udział. Gdyby to był przykładowo <<Snowboard z gwiazdami>>, ja w to wchodzę” – mówiła z uśmiechem.
Rozmowa nie kręciła się tylko wokół zaproszonego gościa, jak i jego dokonań aktorskich. Spotkanie w gmachu uczelni było świetną okazją do poruszenia innej ważnej kwestii, jaką jest ratowanie ludzkiego życia. Bujakiewicz od kilku lat wspiera działania fundacji „Dawcy szpiku”, która zajmuje się przybliżaniem problemów związanych z pozyskiwaniem szpiku kostnego. „Badajmy się, nie jesteśmy nieśmiertelni” – namawiała poznańska aktorka. I my również namawiamy!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz