POZnań

Dzień Dziecka w Poznaniu

Pożegnanie Lata Na Madalinie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Cykl spektakli muzycznych, transmisja “Księgi Dżungli”, zabawa w projektowanie miasta czy gry językowe – to tylko część atrakcji, jakie czekają w najbliższy wtorek na młodych mieszkańców i mieszkanki stolicy Wielkopolski. Z okazji Dnia Dziecka, w ramach IX Poznańskich Dni Rodziny, Miasto zaprasza najmłodszych na cały cykl wydarzeń.

1 czerwca, w Dzień Dziecka, poznańskie maluchy nie będą się nudzić. W ramach Poznańskich Dni Rodziny czeka na nich wiele atrakcji.

W ramach obchodów Dnia Dziecka będzie można obejrzeć transmisję online spektaklu pt. “Księga Dżungli” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci od 5 roku życia. Nagranie dostępne będzie od 31 maja (od godz. 12) do 2 czerwca (do godz 12) na profilu facebookowym Miasta Poznania, w wydarzeniu Poznańskie Dni Rodziny oraz na kanale YouTube teatru.

Spektakle to tylko część atrakcji. W ramach projektów finansowanych przez Miasto Poznań znajduje się również wiele ciekawych propozycji:

Instytut Rozwoju Aktywności zaprasza najmłodszych poznaniaków i poznanianki na “Uliczki dla dzieci”, czyli projektowanie miasta. Wydarzenie odbędzie się w trzech lokalizacjach: w parku Kasprowicza (odcinek plac zabaw – uliczka przy basenie do ul. Reymonta) i na Cytadeli (uliczka przy restauracji Umberto) w godzinach 14-18 oraz w  parku Sołackim (uliczka przy placu zabaw) w godz. 15-18. Na wszystkich chętnych czekają: kolorowa kreda do przemalowania “Uliczki”, gry i zabawy, bańki mydlane, zabawa w projektowanie przestrzeni oraz debata: “Przestrzeń dla dzieci”.

Z kolei Fundacja Słowo i Kropka zaprasza całe rodziny na spotkanie z cyklu “Gimnastyka ciała i języka”. Warsztaty ruchowo – lektorskie potrwają od godz. 10 do 13, a ich celem będzie poprawa sprawności organizmu oraz udoskonalenie emisji głosu – wraz ze zwróceniem uwagi na wymowę. Część ruchową poprowadzą dwie tancerki (aktorki, szczudlarki oraz animatorki), które poprzez serię zabaw skupią się na podniesieniu funkcjonalności ciała. Z kolei druga część prowadzona będzie przez profesjonalnego lektora z wieloletnim doświadczeniem oraz nauczyciela emisji głosu. Uczestnicy nauczą się oddychać z użyciem przepony (zdrowo i efektywnie) i poznają sposoby prawidłowego używania aparatu mowy. Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM

Fundacja Leśne Dziki przygotowała na Dzień Dziecka dwa wydarzenia. Pierwsze rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 11:30: w ramach cyklu “Specrady Leśnej Mamy” odbędzie się rozmowa-wywiad pt. “Las i sen”, podczas której specjalistki od spraw zdrowia oraz mamy będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Będzie to dyskusja poświęcona wychowaniu w bliskości z naturą, tworzeniu prawidłowych nawyków zdrowotnych oraz dbaniu o siebie. Z kolei o godzinie 11:45 odbędzie się spotkanie z Joanną Nawrocką-Rohnka, dr nauk o zdrowiu: “Nie ma złej pogody na spacer. Tajemnice szwedzkiego wychowania dzieci”.

Na zakończenie Dnia Dziecka Stowarzyszenie Edukacyjno-Rozwojowe SI w godzinach 18:15 – 19:15 zaprasza na rodzinne Językowe Pląsy. Zajęcia z instruktorem służą opanowaniu umiejętności posługiwania się językiem obcym. Uczestnicy zaznajomią się z jego podstawowym słownictwem, zwrotami oraz gramatyką, poznają zabawy i gry językowe. 

Wśród innych propozycji jest także spotkanie online pt. “Moliki książkowe na szlakach wyobraźni” przygotowane przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Podczas tego wydarzenia najmłodsi uczestnicy będą mogli wysłuchać XIX-wiecznych bajek i legend. Dodatkową atrakcją będzie dołączona do filmu kolorowanka, pobudzająca wyobraźnię najmłodszych. Spotkanie odbędzie się na kanale YouTube PTPN.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz