K U L T U R A

Dzień Dziecka: transformersy, planszówki i teatr

Transformersy w Galerii Malta  Foto: materiały prasowe

Dzień Dziecka. To wielkie i ważne święto. Na pewno każdy maluch znajdzie dla siebie coś ciekawego. Teatry, galerie handlowe i kawiarnie przygotowały mnóstwo atrakcji.

Transformersy w Galerii Malta Foto: materiały prasoweGaleria Malta w Dzień Dziecka zamieni się w świat Transformersów. Dzięki technologii augmented reality będzie można wcielić się w wybraną postać filmu o legendarnych robotach i walczyć jak jego bohaterowie.

Tego dnia przed centrum stanie także gigantyczny truck, do którego można będzie wejść i podziwiać nowe zabawki z serii Transformers. Atrakcją będzie także strefa gier Playstation, mini kino gdzie będzie można obejrzeć animowane wersję Transformersów oraz wyścigi samochodowe na torach Carrera!

Na wspólna zabawę i gry planszowe zaprasza o 11:00 Cafe Bimba na Zielonej. Dla najmłodszych przygotowano turnieje i konkursy, wspólne rysowanie i kolorowanie.

Wspólne czytanie to atrakcja dla maluchów, którą przygotował Teatr Nowy. Wiedzą o tym Orzesznica i Mrówkojad – nietypowy duet znany z „Dziwnych zwierząt”, którzy razem ze Słoniem Karłowatym postanawiają samodzielnie przygotować spektakl teatralny. Czytanka odbędzie się O 12: 30 na Trzeciej Scenie. Teatr przygotował także wspólnie z księgarnią Bookowki kiermasz książek i literackie zabawy przygotowanych przez wykwalifikowane animatorki.

Cafe Bimba na Zielonej Foto: Cafe Bimba

Organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych, którzy są jeszcze za mali, by przyjść na czytanie książki. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat zapraszamy o godz. 11.00 do Cafe Nowa na Poranek filmowy. W przestrzeni teatralnego foyer pokazane będą najpiękniejsze filmy dla maluszków, nowości prosto z Wytwórni Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej: będzie Gąska Balbinka, smoki, zbójcy i ich zapierające dech w piersiach przygody. Filmy będzie można obejrzeć na dużym ekranie i w pozycji leżącej.

Na piękny i rozśpiewany spektakl Calineczka zaprasza Teatr Animacji. Dzieci będą mogły także przymierzyć kostium, poanimować lalką, zrobić sobie zdjęcie i porozmawiać z bohaterami bajek Ropuchem albo Calineczką.  Po przedstawieniu spektaklu aktorzy zapraszają na zwiedzanie naszych teatralnych zakamarków i labiryntów. Początek o 11:00.

Calineczka w Teatrze Animacji  Foto: mat. prasowe

Klub żeglarski AZS zaprasza na oswajanie z deską – zajęcia wyłącznie dla mam i dzieciaków. Cierpliwi instruktorzy wytłumaczą zawiłości związane ze sprzętem, pomogą wbić się w piankę i podnieść żagiel i popłyną razem na jezioro.

Przystań żeglarska AZS Dzieciaki Na Dechy ul. Nad Jeziorem 103, Poznań –Kiekrz, 1 czerwca, godz. 15:00

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz