POZnań

Dzielnicowe Ogrody pełne atrakcji

Sadzenie drzew na Wildzie  Foto: Generator Malta

Bardzo ciekawie zapowiada się sobota w dzielnicowych ogrodach wykreowanych podczas ubiegłorocznego Festiwalu Malta. Na Jeżycach dzieciaki będą wytwarzały zdrowe słodycze, na Wildzie mieszkańcy wspólnie będą sadzić drzewa, Łazarz zaprasza na rozmowy o projektach społecznych.

Sadzenie drzew na Wildzie Foto: Generator MaltaW pracowni szm21, przy ul. Szamarzewskiego 21, dzieci pod okiem Eli Kowalskiej – mieszkanki Jeżyc i pasjonatki prostych przepisów na smakołyki, stworzą zdrowe przekąski. Pracownia od stycznia organizuje warsztaty dla dzieci z dzielnicy i zaprasza mieszkańców Jeżyc do współtworzenia wydarzeń.

“Nauczymy się robić warzywne desery, koktajle i odkryjemy moc innych surowych przysmaków.” – zapowiada warsztaty prowadząca. Podczas wspólnej uczty omówione zostaną plany kolejnych działań w pracowni szm21.

Również na sobotę zaplanowane są drugie warsztaty z zarządzania projektem społecznym prowadzone przez Wojciecha Sańko. Tym razem o swoich doświadczeniach, pomysłach i planach rozmawiać będą twórcy Ogrodu Łazarz. Zapraszają wszystkich chętnych do rozmowy o przyszłości a później do współtworzenia miejskiego ogrodu na Łazarzu.

Tego samego dnia w Ogrodzie Wilda będzie można dołączyć do wspólnego sadzenia roślin. Chcemy, żeby Ogród zapełnił się w kolejnych tygodniach różnorodną roślinnością – informują organizatorzy przedsięwzięcia.

Wszystkich zapraszamy do przynoszenia makulatury do Szkoły Podstawowej nr 25 przy ul. Prądzyńskiego 53. Dzięki akcji poznańskiego Nowego ZOO zebraną makulatura zamieniona zostanie na sadzonki. Materiały można przynosić do szkoły w piątek między godz. 8.00 a godz. 14.00.

Maltańskie Ogrody Foto: Generator Malta

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

OGRÓD ŁAZARZ – warsztaty przyszłościowe z Wojtkiem Sańko, sobota, 12.04.2014, godz.15.00, klub KRĄG przy ul. Dmowskiego 37, obok Ogrodu Lazarz

OGRÓD WILDA – sadzenie roślin, sobota, 12.04.2014, godz.10.00, ul. Fabryczna 4

SZM21/pracownia – smaczne i kreatywne gotowanie smakołyków – warsztaty dla dzieci, sobota, 12.04.2014, godz. 17.00 ul. Szamarzewskiego 21

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz