Tarnowo Podgórne

Dzieci z Ukrainy na wakacjach w Tarnowie Podgórnym

Dzieci z Ukrainy na wakacjach w Tarnowie Podgórnym  Foto: UMiG Tarnowo Podgórne

Dzieci z Ukrainy na wakacjach w Tarnowie Podgórnym Foto: UMiG Tarnowo PodgórneDla ponad 40-tu dzieci z Ukrainy kończy się krótki pobyt w naszej aglomeracji. Grupa przyjechała na tygodniowy wypoczynek na zaproszenie Gminy Tarnowo Podgórne.

Przez tydzień dzieci wraz z opiekunami przyjechały do nas z Kamieńca Podolskiego. Goście z Ukrainy mieszkali w Lusowie, na terenie Ośrodka Val di Sol. Z naszej strony opiekę nad grupą sprawują nauczyciele ze szkoły podstawowej w Lusowie i Tarnowie Podgórnym pod kierownictwem Borysa Monastyrskiego – informują przedstawiciele Gminy Tarnowo Podgórne.

Podczas tygodniowego pobytu odpoczywające tutaj dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji, jakie przygotowali dla nich gospodarze. Była między innymi zabawa na kręgielni, w Termach Maltańskich czy w Centrum Rozrywki Rodzinka w Skórzewie. Zorganizowano także zwiedzanie Muzeum w Lusowie oraz Poznania.

Goście spotkali się także z przedstawicielami Gminy. Obejrzeli też pustą teraz szkołę i przedszkole w Tarnowie Podgórnym. Całość zakończył krótki objazd po Gminie. Swój tygodniowy tutaj pobyt zakończą w czwartek 14 sierpnia.

Mamy nadzieję, że dzieci, przebywając u nas, wypoczną z dala od niepokojów – dodają przedstawiciele Gminy Tarnowo Podgórne – szczególnie gorąco dziękujemy przedsiębiorcom, którzy pomogli uatrakcyjnić pobyt dzieci.

Gmina Tarnowo Podgórne współpracuje z Kamieńcem Podolskim już od kilku lat.

Dzieci z Ukrainy na wakacjach w Tarnowie Podgórnym Foto: UMiG Tarnowo Podgórne

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz