K U L T U R A

Dzieci czytają, dzieci ilustracje do książek malują :)

Pracownia Sztuka Puka zaprasza w najbliższy weekend na otwarte warsztaty ilustracji dziecięcej na Targach Książki dla dzieci i młodzieży.

Od piątku do niedzieli Poznań będzie gościł najmłodszych wielbicieli literatury, twórców oraz wydawców książek dla dzieci i młodzieży. Pracownia Sztuka Puka zaprasza na warsztaty dziecięcej ilustracji. W sobotę i niedzielę między 11:00 a 14:00 wszystkie dzieci od 5 lat odwiedzające Targi Książki będą mogły tworzyć wspólną książkę obrazkową do takich bajek jak Czterej muzykanci z Bremy, Kot w butach oraz Legendy o poznańskich koziołkach.

Każdy uczestnik wykona przynajmniej jedną ilustrację do wybranego fragmentu tekstu. Będzie mógł wybrać czy praca powstanie przy pomocy węgla, pasteli, czy tempery. Nad młodymi ilustratorami czuwać będzie malarka, ilustratorka Magda Chodorowska. Wszystkie te ilustracje zostaną złożone w jedną, wielkoformatową książkę. Zostaną opatrzone krótkim tekstem, spięte w grzbiet, zamknięte w okładkę własnego pomysłu i wykonania oraz uzupełnione o portrety lub autografy młodych ilustratorów – zachęcają organizatorki.

lenka Foto: lenkaZapraszamy również na Bajek czytanie, wszystkie dzieci od 3 do… W sobotę poznacie Lenkę.

Mała, pulchna Lenka uwielbia rysować. Bardzo chciałaby mieć przyjaciół, ale dzieci ją odrzucają. Czy uda jej się znaleźć kogoś, kto polubi ją taką, jaką jest?

Wszystkich kochających bajki i książki dla dzieci zapraszamy na to bajek czytanie od 12:00 do 12:30. Warto zarezerwować sobie miejsce nieco wcześniej, bo chętnych jest zawsze sporo! Zwłaszcza, że spotkania te są darmowe.

Aby zapisać się zadzwoń: 660 457 110 lub napisz: info@sztukapuka.pl

/

Pracownia SztukaPuka – ul. Matejki 44/2 w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz