K U L T U R A

Dwudniowe święto jazzu nad jeziorem strzeszyńskim

Enter Enea Festival 2021 - Adam Palma & Tomas Celis Sanchez feat  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

12. edycja Enter Enea Festival odbędzie się nad Jeziorem Strzeszyńskim w dniach 13-15 czerwca. Po raz kolejny publiczność będzie mogła spędzić dwa wyjątkowe dni z muzyką światowych artystów.

Enter Enea Festival to dwa pełne muzycznych doznań spotkania w plenerze. Tegoroczny program zapowiada się znów wyjątkowo dzięki dobranemu przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu repertuaru.

Na stronie organizatora pojawiły się pierwsze zapowiedzi. Wiemy już, że na scenie w pięknej scenerii wystąpią: Chassol – francuski pianista i kompozytor muzyki filmowej, Daniel Herskedal Trio, fiński trębacz jazzowy Verneri Pohjola, Marialy Pacheco i Omar Sosa.
Całkowity repertuar poznamy w najbliższym czasie.

Leszek Możdżer zaprasza na scenę artystów, z którymi albo spotykał się już na światowych scenach, albo tych, których sam wymarzy sobie usłyszeć na żywo. Za każdym razem są to wyjątkowe osobowości sceniczne, o niepowtarzalnym języku muzycznym. Niektórzy z nich zyskali już uznanie światowej publiczności i krytyki, inni stawiają swoje pierwsze poważne kroki na scenie. Dyrektor Festiwalu również dzieli się z publicznością swoimi często premierowymi muzycznymi projektami, występując obok zaproszonych artystów – Enter Enea Festival

12. Enter Enea Festival

Polana przy restauracji Oaza nad jeziorem Strzeszyńskim
13 – 15 czerwca 2022 r

Bilety jednodniowe kosztują 120 zł, a karnety 300zł.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz