Aglomeracja

Dworzec Główny będzie czysty

Oklejanie dworca  Foto: Ulesz Poznań

Nieco ponad tydzień temu rozpętała się medialna burza po tym jak władze PKP postanowiły przysłonić zachodnią elewację nowego dworca wielkoformatową reklamą. Jak podaje rynek-kolejowy.pl do końca miesiąca z budynku dworca zniknie szpecąca okleina.

Założeniem reklamy było komunikowanie zmian w nowym rozkładzie jazdy pociągów. Warto zaznaczyć, że jest to reklama własna spółki należącej do Grupy PKP, więc jej celem nie jest generowanie dochodów – tłumaczy portalowi rynek-kolejowy.pl Katarzyna Mazurkiewicz z biura prasowego PKP SA. Na elewacji dworca Poznań Główny nie będą montowane reklamy. Nie planujemy również wieszania reklam wielkoformatowych na terenie obiektu lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Aktualnie istniejąca zostanie zdemontowana do końca tego miesiąca – dodaje.

Ze słów rzeczniczki cieszą się poznańscy społecznicy – UDAŁO SIĘ! W niecały tydzień na platformie Zmieńmy.to zebraliśmy prawie 500 podpisów przeciwko reklamie na dworcu Poznań Główny. Jeżeli reklama rzeczywiście zostanie zdjęta do końca miesiąca, to mamy szansę po raz pierwszy od dłuższego czasu korzystać z dworca nieobklejonego reklamami. Oby tak pozostało! Dzięki wielkie za wsparcie. Zrobiliśmy mały krok w stronę lepszej przestrzeni naszego wspólnego miasta. – cieszy sie Ulepsz Poznań na swoim profilu na Facebooku.

Oklejanie dworca Foto: Ulesz Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz