Aglomeracja

Duże zainteresowanie testami w mobilnych punktach

drive-thru  Foto:  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu

W Wielkopolsce wykonano do tej chwili niemal 7.000 testów na koronawirusa, z których 458 dało pozytywny wynik. Do środy mobilne laboratorium działać będzie w Poznaniu. W kolejnych dniach pojawi się między innymi w Pile.

Pierwsze drive-thru zostało przeprowadzone w Krotoszynie, było to pierwsze miejsce w Wielkopolsce, w którym mieliśmy do czynienia z dynamicznym wzrostem liczby zakażeń i dlatego badania rozpoczęliśmy właśnie od Krotoszyna, wybór był oczywisty – wyjaśnia wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk – do przebadania zgłosiły się 302 osoby, z tego dwie były zakażone koronawirusem. 

Kolejnym miastem, w którym prowadzono badania w mobilnym punkcie był Kalisz. Tutaj na 747 próbek 5 okazało się dodatnich. Najwięcej przebadanych osób było w Kępnie, gdzie wykonano 2.886 testów, a 413 z nich wykazało zakażenie COVID-19.  

Badania prowadzono także w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie przebadano 1.042 osób, a u 12 potwierdzono zakażenie, w Ostrzeszowie (441 przebadanych, 12 pozytywnych wyników), Pleszew (630 osób, 10 zakażonych), Rawiczu (446 testów, 1 wynik pozytywny), Gnieźnie (z 352 testów 1 dał pozytywny wynik). Łącznie w ramach drive-thru wykryto do tej pory 458 przepadków zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce. 

W Poznaniu tylko w poniedziałek (8.06) przebadano 240 osób, a we wtorek zarejestrowano 244 zgłoszenia. W Pile badania prowadzone będą od 16 do 19 czerwca,

Wojewoda podkreśla także rolę Wojsk Obrony Terytorialnej, które we współpracy z sanepidem i samorządami organizują drive-thru w poszczególnych częściach Wielkopolski. 

Warto docenić pracę osób z Wojsk Obrony Terytorialnej, ich zaangażowanie i oddanie dla innych – podkreślił wojewoda – widzę ich pracę w różnych miejscach Wielkopolski i te słowa kieruję do wszystkich żołnierzy, wasze wsparcie jest nieocenione – dziękuję wam, Wielkopolska wam dziękuję. 


Szpital Wojewódzki: powstaje kontenerowa izba przyjęć Foto: lepszyPOZNAN / Galaxy S9+
Użyte w artykule zdjęcia: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz