Swarzędz

Duma strażaków z Kobylnicy

Nowy wóz strażacki OSP Kobylnica  Foto: UMiG Swarzędz

Nowy wóz strażacki OSP Kobylnica Foto: UMiG SwarzędzStrażacy z OSP w Kobylnicy po raz pierwszy publicznie zaprezentowali właśnie swój nowy nabytek, a więc ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu scania. Będzie on jako pierwszy wyjeżdżał do akcji. Jego wyposażenie pozwala na prowadzenie działań ratowniczych praktycznie w każdych warunkach.

Jak mówią o nowym nabytku z dumą to najnowocześniejszy samochód w swojej klasie. Samochód kosztował 720.000 złotych. Do zakupu dołożyła się Gmina Swarzędz kwotą 120.000 złotych, a pozostała część kosztów pokryta została ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Wojewódzkiego Oddziału Związku OSP RP – wylicza Maciej Woliński z Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Dodaje również, że w budżecie Swarzędza na 2013 rok są zapewnione pieniądze na zakup wyposażenia dla nowego pojazdu strażaków z Kobylnicy. W ubiegłym roku otrzymali oni także nowoczesną, dobrze wyposażoną siedzibę, która kosztowała około 1.500.000 złotych.

W tym roku zaplanowano natomiast rozpoczęcie budowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Swarzędzu. Korzystając z wyremontowanego przez kolejarzy budynku dworca PKP i planowanych po sąsiedzku garaży skupi w jednym miejscu straż pożarną, pogotowie ratunkowe i straż miejską – podkreśla Maciej Woliński .

Nowy wóz strażacki OSP Kobylnica Foto: UMiG Swarzędz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz