Aglomeracja

Drogi są przejezdne, ale trzeba uważać!

Pługi w akcji  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Pługopiaskarki jeżdżą od momentu, gdy sypnęło śniegiem w Metropolii Poznań. Na szczęście dla drogowców śnieg spadł w dzień wolny, zatem nie było zbyt dużego ruchu. 

Drogi są przejezdne, bo od środy drogi naszej metropolii cały czas są patrolowane przez kilkadziesiąt pługopiaskarek. Warto jednak uważać, bo pod cienką warstwą białego puchu, którego nie mogły uprzątnąć pługi, czasami można natknąć się na lód.

Kolejną pułapką dla niektórych samochodów może być tak zwane błoto pośniegowe. Dość dobrze jedzie się między innymi z Poznania do Kostrzyna, czy Kórnika.

Zupełnie inaczej jest na bocznych i lokalnych drogach. Tutaj to prawdziwa loteria jeśli chodzi o stan ich odśnieżenia. Podkreślamy przy okazji, że drogi wcale nie muszą być zupełnie uprzątnięte ze śniegu. Na szczęście też nie wszędzie do walki ze śniegiem używa się soli, która szkodliwa jest dla samochodów, butów pieszych i okolicznej roślinności.

Jeżeli nie macie opon zimowych możecie mieć problem z podjechaniem na niektóre, nawet niezbyt strome górki. Widzieliśmy dzisiaj rano taką nierówną walkę kierowcy opla, który jechał z dziećmi do szkoły. Musiał się poddać i wycofać.

panorama pług

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Ale o Obornickiej począwszy od ronda w kierunku Suchego Lasu, to dziś rano zapomnieli niestety… w końcu nie jest to jedna z głównych arterii tego miasta.