Aglomeracja Swarzędz

Drewniany festiwal w Swarzędzu

Z drewna. Festiwal doświadczeń  Foto: Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu

Drewno obecnie ma około 30 tysięcy zastosowań. Skąd się bierze i komu jest potrzebne? Dlaczego nazywamy je surowcem doskonałym, odnawialnym i ekologicznym? Jaki wpływ ma na nasze zdrowie? Na te jak i na wiele innych pytań leśnicy oraz zaproszeni goście odpowiedzą podczas pikniku o drewnie, pn. „Z drewna. Festiwal doświadczeń”.

Używamy go od tysięcy lat. Kształtowało rozwój naszej cywilizacji. Jest niezbędne w wielu dziedzinach naszego życia. W budownictwie, transporcie, do wytwarzania przedmiotów użytku codziennego, a przede wszystkim jako źródło energii.

Na wspólne odkrywanie tajemnic drewna zaprasza Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu na polanę przy ul. Strzeleckiej, 8 września 2019 r. od 11.00 do 18.00.

W programie m.in: stoiska producentów drewnianej biżuterii, domowych ozdób oraz zabawek, fizyka i chemia na wesoło – warsztaty dla najmłodszych, odkrywające niezwykłe właściwości drewna, czerpanie papieru, warsztaty wyplatania wikliny, samodzielne budowanie budek dla ptaków oraz karmników, biegi w drewniakach.

Użyte w artykule zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz