Stare Miasto

Dokąd wyprowadzają się poznańskie koziołki?

Koziolki Plac Kolegiacki  Foto: Tomasz Dworek

Poznańskie koziołki wyprowadzają się z placu Kolegiackiego – ale tylko na chwilę. Przeniosą się do parku Chopina. Dzięki temu poznaniacy i turyści będą mieli lepszy dostęp do słynnej rzeźby w czasie, gdy na skwerze przy urzędzie miasta trwają intensywne prace rewaloryzacyjne.

Przebudowa placu Kolegiackiego weszła w kolejny etap. Tym razem prace obejmą również skwer przed probostwem farnym, czyli miejsce, w którym stoją zwykle poznańskie koziołki. Aby nie utrudniać turystom i dzieciom dostępu do symbolu Poznania, rzeźba została czasowo przeniesiona do parku Chopina.

Wiemy, że szczególnym uczuciem darzą koziołki najmłodsi, dlatego chcemy, by miejsce ich czasowego pobytu znajdowało się w najbliższym sąsiedztwie, było ładne i wygodne zarówno dla samych koziołków, jak i dla osób je odwiedzających – podkreśla Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępczyni dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP. – Miejsce, w którym stanie pomnik, jest obecnie przygotowywane do przyjęcia nowych gości.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz