Winogrady

Te, co skaczą i pływają – psie zawody na Cytadeli

Dog Chow Disc Cup 2014 (14.06.2014)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dog Chow Disc Cup 2014 (14.06.2014) Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina KiragaW sobotę i niedzielę odbywa się w Poznaniu wielkie świętowanie miłośników psów – przede wszystkim tych latających! Na Cytadeli rozpoczęły się zawody Dog Chow Disc Cup.

Konkurs „latających psów” to seria zawodów, których głównym elementem jest dogfrisbee – aportowanie lecącego plastikowego dysku. Udział biorą zarówno profesjonaliści, jak i zupełni amatorzy.

W sobotę mieliśmy okazję oglądać wyczyny właścicieli oraz ich czworonogów podczas konkursów, m.in. toss&fetch – na najdalszy rzut dyskiem złapanym w locie, freestyle – pokaz wybranych sztuczek, record chase – konkurs długości rzutu, oraz dog diving – skoki do wody.

W programie również nie zabraknie pokazów w ramach akcji „Kejter też poznaniak”. Będzie można skorzystać z porad lekarza weterynarii, oraz ekspertów z dziedziny właściwego żywienia, profilaktyki zdrowia oraz psychologii i zachowań psów. Będzie też konkurs przeciągania liny z psem, psie origami i warsztaty plastyczne dla dzieci.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Konkursy odbywają się na polanie pod Dzwonem Wolności. Poznańska weekendowa impreza to druga (po wrocławskiej) runda kwalifikacyjna do finału, który w sierpniu odbędzie się w Warszawie.

Zapraszamy na niedzielne zawody, początek o 9:00, w programie, m.in. pokaz psich sztuczek o 17:15, zaganianie kaczek o 10:15 i 14:15, o 10:30 i 16:45 zmagania w basenie, a o 15:30 pokazy z cyklu “Kejter też poznaniak”.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz