K U L T U R A

Dodatkowy spektakl dla dzieci w Teatrze Wielkim

Kopciuszek  Foto: materiały prasowe / Teatr Wielki w Poznaniu / Katarzyna Zalewska

Dodatkowy spektakl dla dzieci – Kopciuszek będzie można obejrzeć w Teatrze Wielkim w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00.

Jest to balet w dwóch aktach na podstawie bajki Charles’a Perraulta z librettem Nikolaja Wołkowa.

Baletowy Kopciuszek oparty jest na bajce Charles’a Perraulta i tym samym przemyca wraz z muzyką Prokofiewa wartości, o których wypada nadal pamiętać: skromność, dobro i łagodność połączone z wiarą w siłę marzenia. Jest tu wszystko od czego serduszko małej baletnicy może podskoczyć z radości – piękny książę, wysmakowane suknie, wróżki i magia.

Twórcy spektaklu – choreograf Paul Chalmer i scenografka Anna Kontek mrugają do nas porozumiewawczo znad falban i tiulu i wprowadzają odpowiednią dozę humoru w postaci dwóch sióstr Kopciuszka – Gruszki i Pietruszki czy zabawnej sceny mierzenia pantofelka. Nie należy też zapominać, że Kopciuszek to pełnoprawny spektakl baletowy, w którym koneserzy odnajdą wariacje i pas de deux na najwyższym poziomie.

Realizatorzy:

  • Choreografia – Paul Chalmer
  • Scenografia – Anna Kontek
  • Reżyseria świateł – Marek Rydian

Wykonawcy:

  • Zespół baletowy Teatru Wielkiego w Poznaniu

Kopciuszek

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
Niedziela, 07.03.2021, godzina 18:00
Bilety: od 24 do 100 zł dostępne na stronie poznańskiej opery

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Teatr Wielki w Poznaniu, materiały prasowe / Teatr Wielki w Poznaniu / Katarzyna Zalewska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz