DLA STUDENTA

Dobra energia w projekcie poznańskich studentów

Elektrownia_wiatrowa  Foto: Enea

Samowystarczalna energetycznie mleczarnia? To jest możliwe i opłacalne. Tak twierdzą zwycięzcy konkursu dla studentów „Przyszłość z energią, energia z przyszłością”, który towarzyszył Kongresowi Energi@21.

Projekt Weroniki Andrzejewskiej i Kamila Kozłowskiego, studentów Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania to innowacyjny sposób produkcji energii z wodoru i biogazu w nowoczesnej mleczarni.

Konkurs EneiDo rywalizacji w konkursie Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej i Enei stanęło 39 uczestników.

Studenci z różnych uczelni całego kraju przedstawili prace naukowe, oparte na własnych, innowacyjnych pomysłach. Przy ocenie prac liczyły się użyteczność zaproponowanych rozwiązań, a także innowacyjność, kreatywność oraz możliwie najszybszy czas wdrożenia. W rezultacie kapituła konkursowa przyznała pierwszą i drugą nagrodę oraz trzy wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne. Natomiast wszyscy uczestnicy konkursu dostali specjalne imienne certyfikaty.

Konkurs trwał kilka miesięcy. Jego start ogłoszono w styczniu, a podczas Akademii z Energią towarzyszącej Kongresowi Energi@21 ogłoszono zwycięzców.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz