Aglomeracja

Do Norwegii z Ławicy

kołowanie samolotu wizzair  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

kołowanie samolotu wizzair Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterLinie lotnicze Wizz Air uruchomią wkrótce bezpośrednie połączenie między Poznaniem a Bergen w Norwegii. Pierwsi pasażerowie będą tam mogli polecieć w marcu przyszłego roku.

Port lotniczy Bergen-Flesland, położony 19 km od miasta, jest drugim co do wielkości lotniskiem w Norwegii – wyjaśnia Hanna Surma z poznańskiego lotniska – dogodną komunikację z centrum zapewnia specjalny serwis autobusowy, kursy z portu do miasta odbywają się co 15 minut.

Nowe połączenie zostanie uruchomione 31 marca przyszłego roku, a samoloty latać będą na tej trasie dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele.

Samolot wylatywać będzie z Poznania o 11:40 by wylądować w Bergen o godzinie 13:45. Z Bergen startować będzie o 14:15 i przyleci do Poznania o 16:15.

Bergen to 9 kierunek oferowany przez linię Wizz Air z Poznania. Do tej pory mogliśmy latać z tym przewoźnikiem do Londynu Luton, Cork, Doncaster-Sheffield, Oslo-Torp, Sztokholmu-Skavsta, Dortmundu, Paryż-Beauvais oraz Burgas.

kołowanie samolotu wizzair Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz