Sport

Do Chorzowa na finał Polskiej Ligii Lacrosse

Poznań Hussars Ladies  - Kosynierki Wrocław 5:3 - Poznań 10.0  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Poznań Hussars Ladies - Kosynierki Wrocław 5:3 - Poznań 10.06.2017 r.

Najważniejsze wydarzenie aktualnego sezonu lacrosse – Wielki Finał Polskiej Ligi Lacrosse i Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet, już w najbliższą sobotę 24.06.2017 w Chorzowie na stadionie Śląskim.

W najbardziej emocjonującym starciu tego roku, spotkają się ponownie zawodniczki Poznań Hussars Ladies i Kosynierek Wrocław. Szykuje się niezwykle zacięte spotkanie, bo walka toczyć się będzie o tytuł Mistrza Polski. Obie drużyny mają ogromny apetyt i możliwości na zwycięstwo.

Wrocławianki zrobią wszystko, by obronić tytuł, Poznanianki z kolei, po przegranym w ostatnich sekundach zeszłorocznym finale, tym razem, chcą przypieczętować swoją dominację w aktualnym sezonie, w którym nie przegrały żadnego meczu.
Niespełna dwa tygodnie temu, przedfinałowe starcie obu drużyn miało miejsce na boisku w Poznaniu, które okazało się szczęśliwe dla gospodyń. Nasza drużyna wygrała wynikiem 5-3.

Czy i tym razem Ladies pokonają aktualne Mistrzynie? Czy Wrocławianki, zmobilizowane po porażkach, tym razem będą świętować? Jedno jest pewne, zacięta walka będzie toczyć się do ostatniego gwizdka.

Oprócz meczu Poznanianek, odbędzie się spotkanie o 3 miejsce w tabeli, w którym udział wezmą Korsarki Trójmiasto i Kraków Queens. W męskim finale zmierzą się Kosynierzy Wrocław i Kraków Kings, zaś o trzecie miejsce powalczą Spartans Oświęcim i Grom Warszawa. Spodziewany się wielu emocji.

Poznań Hussars Ladies solidnie trenują i przygotowują się do finału, przyda się jednak wsparcie i doping. Ci którzy nie mogą przybyć osobiście, proszeni są o trzymanie kciuków za nasze dziewczyny, w sobotę od godziny 15!

Poznań Hussars Ladies – Kosynierki Wrocław 5:3 – Poznań 10.06.2017 r.
Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz