Aglomeracja

Długi weekend na drogach – ponad 20 osób rannych

Policja / policjant / radiowóz  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Kilka dodatkowych dni wolnego w sierpniu część osób postanowiło wykorzystać na wypoczynek poza miastem. To przełożyło się na nieco większy ruch na drogach. O to, by było na nich bezpiecznie, dbało 460 policjantów.

Przez 5 dni długiego, sierpniowego weekendu policjanci patrolowali drogi całej naszej metropolii i Wielkopolski. Prowadzili wzmożone kontrole samochodów, podczas których szczegółowo sprawdzą stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny kontrolowanych pojazdów. Zwracali też szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. W takich przypadkach policjanci z Poznania kierowali się zasadą zero tolerancji.

Podczas tych kilku dni na drogach na drogach naszej metropolii doszło do 20 wypadków i 101 kolizji drogowych. Podczas tych zdarzeń 23 osoby zostały ranne.

Mimo wielokrotnych apeli i ostrzeżeń ze strony Policji 14 osób zostało przez policjantów zatrzymanych za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków – podkreśla Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz