K U L T U R A

Dlaczego warto pójść do psychologa

Poznan Poetow 2011  Foto: Tomasz Dworek

Gdy pogarsza się jakość naszego życia, często to ukrywamy. Boimy się przyznać nawet najbliższym. Nie mówimy zazwyczaj o tym, że korzystamy z pomocy psychoterapeuty. Na szczęście pojawia się coraz więcej odważnych głosów, uznających że psychoterapia to nic innego, jak dbanie o swój rozwój, a systematyczne uczęszczanie do psychologa przestaje być tematem tabu. O tym, na czym polega psychoterapia i czy naprawdę działa mówić będzie można porozmawiać podczas spotkań w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej

Korzystanie z pomocy psychologicznej staje się coraz bardziej popularne – często od znajomych lub w mediach słyszymy „mam terapeutę”, „chodzę do psychologa”, „dzięki terapii zrozumiałam, że…”. Dzieje się tak dlatego, że zaczynamy doceniać znaczenie dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznego w codziennym życiu. Psychoterapia jest jedną z odpowiedzi na tę potrzebę, i stanowi podobne do medycznego oddziaływanie leczące i wspierające rozwój.

Na czym polega psychoterapia? W czym i komu może pomóc? Czy wyleczy depresję albo pomoże skłóconemu małżeństwu? Jak wygląda gabinet terapeutyczny? Po czym poznać dobrego terapeutę? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas spotkania z dr Agnieszką Mościcka-Teske.

Prelegentka jest współtwórcą projektów badawczych i szkoleniowo-edukacyjnych w zakresie oceny warunków psychospołecznych pracy, oraz rozwijania umiejętności społecznych (komunikowania się, asertywności, funkcjonowania w grupie), sposobów radzenia sobie ze stresem, sposobów radzenia sobie z emocjami oraz rozwiązywania konfliktów i negocjacji. Realizatorem szkoleń dotyczących stresu zawodowego, agresji w miejscu pracy i mobbingu.

„Cierpienie a psychoterapia” – 19 lutego, godz. 17.00-18.30, sala 001, Uniwersytet SWPS Poznań, ul. Kutrzeby 10

Aby wziąć udział w spotkaniu należy się zapisać za pomocą formularza: http://www.swps.pl/strefa-psyche/aktualnosci/zgloszenie-poznan

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz