Aglomeracja

Dla ciała i dla środowiska. Zielone Treningi Plenerowe

Trening plenerowy  Foto: JAKUBWOZNIAK / mat. prasowe

W najbliższą sobotę mieszkańcy Poznania będą mogli zadbać o poprawę kondycji fizycznej i jednocześnie zadbać o środowisko. Okazją do tego jest Zielony Trening Plenerowy, czyli bezpłatne zajęcia outdoorowe połączone ze sprzątaniem terenów zielonych.

Zaledwie dwóch na pięciu dorosłych Polaków wypełnia podstawowe zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, podejmując co najmniej 150 minut umiarkowanej lub 75 minut intensywnej aktywności fizycznej w tygodniu. Z kolei 28 proc. aktywnych fizycznie Polaków przyznaje, że chciałoby ćwiczyć częściej – wynika z raportu MultiSport Index 2022. Okazją do zamiany słów w czyny będzie Zielony Trening Plenerowy, który odbędzie się w sobotę 14 maja nad Rusałką w godzinach 10:00-13:00.

Zajęcia na świeżym powietrzu, organizowane przez sieci Fabryka Formy i StepOne Fitness Polska zostaną połączone z działaniem na rzecz środowiska – po zakończonych ćwiczeniach uczestnicy wspólnie posprzątają obszar wokół miejsca, gdzie odbyły się zajęcia. Pierwszy Zielony Trening odbył się w minioną sobotę nad Jeziorem Maltańskim.

W zajęciach na łonie natury może wziąć udział każdy – są bezpłatne i ogólnodostępne. Uczestnicy nie muszą również zabierać ze sobą żadnych akcesoriów do ćwiczeń ani środków ochrony do sprzątania, gdyż będą one zapewnione przez organizatorów. Wystarczy jedynie wygodny strój i pozytywne nastawienie.

Zielony Trening Plenerowy, Sobota 14 maja 2022 r., Godz. 10:00-13:00, Jezioro Rusałka

Użyte w artykule zdjęcia: JAKUBWOZNIAK / mat. prasowe

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz