Sport

Derby Poznania: Polonia II lepsza

Polonia II Poznań - KU AZS UAM Poznań FC  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W meczu drugiej rundy III ligi kobiet grupy Wielkopolskiej I Polonia II Poznań pewnie pokonała KU AZS UAM Poznań FC 3:1 (1:0).

Po ciężkim ale wyrównanym boju przegrywamy na wyjeździe z Polonią II Poznań 3:1. O ile w pierwszej połowie, nie wszystko nam wychodziło, to w drugiej części meczu potrafiliśmy przejąć inicjatywę. Polonia II Poznań, wzmocniona kilkoma dziewczynami z pierwszej, pierwszoligowej drużyny nie okazała się zespołem nie do pobicia. Byliśmy blisko wywalczenia remisu! Nie spuszczamy jednak głów w dół. Ten mecz pokazał nam, że potrafimy wiele i nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Ta porażka nie boli, a jest lekcją. Lekcją nabrania pewności siebie, która zaowocuje w następnych potyczkach, a przede wszystkim w spotkaniu rewanżowym – mówią akademiczki.

Polonia II Poznań – KU AZS UAM Poznań FC 3:1 (1:0)
Bramka dla UAM: Aleksandra Bącela 63′

Skład UAM: Anna Andrzejewska (Anna Kania 41′) – Joanna Chwedoruk, Weronika Kaszuba, Marika Krupska, Irmina Mazurek (41′ Irena Kliszcz), Agnieszka Liskowiak (65′ Marta Kapuścińska), Małgorzata Kupler, Katarzyna Guźniczak (41′ Aleksandra Bącela), Martyna Szymanek, Marta Adamczak (23′ Katarzyna Wilmanowicz), Adrianna Łosiak (41′ Daria Saukens)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • poziom nie był zbyt wysoki, mało gry piłką, wiecej ciezkiej gry i siłowej i co chwile wykopywanie piłkie jak najdalej, ogólnie bez pomysłu z obu stron. W tej lidze niema faworyta, a te dwa zespoły jedynie siłą i wagą przewyższają resztę, ale nie umiejetnosciami.