Luboń

Darmowe czipowanie kejtrów w Luboniu

kejter  Foto: sxc

kejter Foto: sxcO tym jak ważne jest czipowanie naszych kejtrów mogliśmy się przekonać przy okazji historii psa, który jeździł bez właściciela bimbą po Poznaniu. Cała historia skończyła się dobrze, ale gdyby miał on czipa skończyłaby się szybciej.

Tę historię opisaliśmy tutaj. Wspominamy o niej, ponieważ mieszkańcy Lubonia mają teraz okazję zaczipować swojego czworonożnego przyjaciela nie wydając na to bejmów. Taka ewidencja jest obowiązkowa i, jak widać na przywołanym przykładzie, czasami bezcenna.

Miasto Luboń podpisało umowę z firmą, która bezpłatnie udostępni między innymi możliwość korzystania z Międzynarodowej Bazy Danych Safe-Animal oraz zobowiązała się do utworzenia w niej zbioru kejtrów z Lubonia. Pozwali to na odnalezienie danych zaczipowanego zwierzęcia w dowolnym kraju Europy.

Prawdopodobnie w najbliższym czasie będzie można dzięki temu odszukać swojego psa bez względu na to gdzie na terenie kraju zaginął czy uciekł – podkreślają przedstawiciele UM Luboń.

Teraz można bezpłatnie zaczipować swojego pupila w gabinecie weterynaryjnym Prywatna Praktyka Weterynaryjna Paweł Antosik (ul. Siostry Faustyny 1), który podpisał odpowiednią umowę z Miastem. Jest on czynny od poniedziałku do piątku od 16:30 do 20:00.

By bezpłatnie zarejestrować psa, jego właściciel musi mieć przy sobie dokument tożsamości, aktualne świadectwo szczepienia psa przeciw wściekliźnie lub książeczkę zdrowia psa z odpowiednią adnotacją. Do czipowania psa przyprowadzić musi osoba pełnoletnia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz